Wydarzenia, Z ostatniej chwili

W Starym Sączu powstanie Dom Pomocy Społecznej

Opublikowano: 14 lipca, 2021 o 7:35 am   /   przez   /   komentarze (0)

Na Lipiu (gmina Stary Sącz), nieopodal placu zabaw powstanie Dom Pomocy Społecznej. Gmina jest w trakcie przeprowadzania przetargu na wykonanie dokumentacji projektowo -kosztorysowej.

Trwa ocena ofert, wpłynęło ich osiem mówi burmistrz Jacek Lelekrozstrzał jest duży. Jedna z ofert opiewa na kwotę 115 tysięcy złotych z Krynicy, najdroższa 250 tysięcy z Knurowa. Po wyłonieniu wykonawcy, chcemy jak najszybciej podpisać umowę, tak żeby do końca przyszłego roku powstała dokumentacja z pozwoleniem na budowę.

Dom Pomocy Społecznej będzie całodobowy, dla 50 podopiecznych.

O budowę takiego domu walczyła już w 2018 roku radna Marianna Trzebuniak. Na jednym z zebrań osiedlowych przedstawiła propozycję budowy takiej inwestycji właśnie na Lipiu. Burmistrz Jacek Lelek złożył deklarację, że taki dom powstanie.

– Gmina rocznie płaci 730 tysięcy na seniorów, którzy przebywają w domach opieki poza naszą gminą. Mam nadzieję, że pan burmistrz weźmie moje słowo do serca i w tej najbliższej kadencji to zrealizuje. (…) Pieniądze załatwimy, projekty zrobimy i za 5 lat uruchomimy piękny dom seniora. Seniorów nam przybywa. My nie mamy nic na Lipiu. Ja będę tak dreptać, że ten domek powstaniemówiła w 2018 roku radna Marianna Trzebuniak.

Taki dom w Starym Sączu powstanie  –mówił wtedy burmistrz Jacek Lelek –coraz więcej ludzi nie ma rodzin i nie ma się kto nimi zaopiekować. Największym problemem jest to, że my tych ludzi wysyłamy w dalekie strony do domów całodobowej opieki i oni całkowicie tracą kontakt ze środowiskiem. Tam ich nikt nie odwiedza. Musimy to zrobić w Starym Sączu, musimy zadbać o naszych mieszkańców. Oni muszą mieć miejsce w naszym środowisku.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a