Kultura, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

W Starym Sączu powstanie szlak średniowiecznych mnichów

Opublikowano: 27 lutego, 2021 o 11:22 am   /   przez   /   komentarze (0)

Burmistrz Jacek Lelek podpisał deklarację współpracy w ramach Partnerstwa „Miodny Szlak”. W Starym Sączu zostanie wytyczony Szlak Średniowiecznych Mnichów. Połączy on nieistniejący klasztor franciszkanów z klasztorem sióstr klarysek.

Podczas spaceru będzie trzeba pokonać m.in. kociajdy. To coś unikatowego. Na Sądecczyźnie zachowało się chyba jedynie w Starym Sączu. To bardzo wąskie, klimatyczne uliczki wybrukowane takimi samymi otoczakami jak rynek. One będą wyremontowane z dbałością o zachowanie ich w pierwotnym stanie. Będą jednak wygodniejsze do spacerowania – mówi Rafał Kamieński z Urzędu Gminy w Starym Sączu -Właśnie te uliczki pokonywali franciszkanie od Średniowiecza do początku XIX wieku, którzy pełnili posługę pasterską w klasztorze klarysek.

Marka lokalna „Miodny Szlak” ma by narzędziem promocji Regionu, poprzez prezentację wysokiej jakości produktów, usług i inicjatyw związanych z tym regionem, oferowanych i realizowanych przez twórców, usługodawców, instytucje i podmioty ekonomii społecznej z obszaru Regionu Sądeckiego. Budowana jest w oparciu o lokalne zasoby oraz bogate dziedzictwo kulturowo-historyczne Regionu.

To ciekawa inicjatywa i będziemy jej kibicować – mówi burmistrz Starego Sącz Jacek Lelek.- Wspólna promocja Sądecczyzna ma sens i nie wiem, czy to nie jest jedyna szansa na zaistnienie w wiadomości polskich turystów. Im więcej organizacji będzie w promocję zaangażowanych, tym efekt lepszy

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a