Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

W Starym Sączu szukają pierścienia św. Kingi

Opublikowano: 26 czerwca, 2021 o 5:58 pm   /   przez   /   komentarze (0)

W Starym Sączu trwa właśnie dwudniowy zlot młodzieży OHP i ZHP. Na błoniach stacjonuje właśnie blisko 30 grup (między innymi z Oświęcimia, Dąbrowy Tarnowskiej, Limanowej, Skomielnej Białej, Trzebini, Wadowic, Nowego Sącza, Bochni, Gorlic, Myślenic, Proszowic, Niepołomic, Krakowa i Starego Sącza), które poszukują pierścienia św. Kingi.

Dzisiaj, po apelu inauguracyjnym odbył się bieg patrolowy, podczas którego, dzięki odpowiednio zaprojektowanej  trasie, młodzież ze wsparciem harcerzy poznawała tradycje, zabytki i zwyczaje regionu. Na scenie wystąpiły zespoły muzyczne z Jabłonki i OSiW Nowy Sącz oraz zespół harcerski. W ramach zlotu odbył się również występ Grupy rekonstrukcyjnej oraz pokaz walk na miecze Starosądeckiego Rycerstwa, połączony z przygotowaniem średniowiecznej potrawy. Wieczorem zaplanowano blok ewangelizacyjny. (zajęcia integracyjne, świadectwo ewangelizacyjne, odśpiewanie pieśni „Barka”, wypuszczenie lampionów –  „światełko dla Jana Pawła II”)

Z kolei, jutro 27 czerwca zostanie podsumowany bieg patrolowy wraz z ogłoszeniem wyników. O godzinie 10:30 na Ołtarzu Papieskim odbędzie się uroczysta Msza Święta, po której nastąpi podsumowanie Konkursu Papieskiego i wręczenie nagród laureatom. W tym dniu zaplanowany jest również koncert zespołu rapowego ARKADIO.

Na Msze św. i koncert zapraszamy wszystkich mieszkańców!

Posłuchaj Rafała Kmaka, Zastępcy Wojewódzkiego Komendanta OHP:

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a