Sport, Z ostatniej chwili

Wystrzelali medale. Młodzież świętowała 100-lecie Ruchu PCK

Opublikowano: 19 września, 2021 o 9:48 am   /   przez   /   komentarze (0)

18 września na strzelnicy LOK w Nowym Sączu odbyła się Gala Wolontariatu połączona z zawodami strzeleckimi z okazji 100-lecia Ruchu Młodzieży Polskiego Czerwonego Krzyża. Młodzież ze Starego Sącza, Nowego Sącza, Czchowa i Krakowa „wystrzelała” złote medale.

Celem imprezy była popularyzacja strzelectwa sportowego wśród członków i wolontariuszy Polskiego Czerwonego Krzyża a także idei wolontariatu i oddawania krwi wśród młodzieży szkolonej.

Nad wszystkim czuwali fachowcy, którzy uczyli przybyłe osoby jak prawidłowo trzymać broń oraz jak najlepiej oddać strzał, by był on celny. Młodzież miała okazję spróbować, jak strzela się z pistoletów i karabinów pneumatycznych. Dla większości było to coś nowego. Doświadczeniu towarzyszył lekki stres, ale też potężne emocje i podwyższona adrenalina we krwi – zwłaszcza po oddanym strzale. Ponadto, jak każdy sport uczy czegoś innego i pozwala nabyć nowych cech.  

Na zawodach debiutowała także młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu. 11 osoba grupa przywiozła aż 9 medali indywidualnych.

Wszyscy nagrodzeni odebrali dyplomy, medale i puchary od Andrzeja Lisa, rekordzisty świata w oddawaniu krwi i prezesa OR PCK w Starym Sączu, a także Dariusza Cieśli, wiceprezesa MOO PCK w Krakowie. Na gali obecny był także poseł na Sejm RP Patryk Wicher i Michał Mółka ze stowarzyszenia Orion. Po zakończonych zawodach na wszystkich uczestników czekała zabawa przy grillu i słodkim poczęstunku.

Galę i zawody zorganizował Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Starym Sączu oraz Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Nowym Sączu.

Partnerem Głównym Gali było Województwo Małopolskie.

\

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a