Na sygnale, Z ostatniej chwili

Zabójcy z Gołkowic staną przed sądem

Opublikowano: Sierpień 8, 2018 o 7:37 am   /   przez   /   komentarze (19)

Do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu trafił akt oskarżenia w sprawie okrutnego zabójstwa w Gołkowicach. Trzech mężczyzn odpowie za pobicie ze skutkiem śmiertelnym 32-latka, czwarty za jego zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Dwaj oskarżeni mają też zarzut dokonania zbiorowego gwałtu na pokrzywdzonym.

Do zbrodni doszło z 25 na 26 września 2017 r. Zaginiony wówczas Bartłomiej W. miał być więziony i bity przez czterech napastników. W wyniku obrażeń zmarł, a jego ciało zostało zakopane na polu w pobliskich Mostkach.

Jak informuje Leszek Karp, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu akt oskarżenia dotyczy czterech mieszkańców Gołkowic w wieku 34-39 lat. Pokrzywdzony był przez nich przetrzymywany i dręczony kilka godzin w jednym z domów. Główny sprawca Paweł M. zadał mu kilkadziesiąt ciosów nożem po całym ciele, najgłębsza z ran miał 15 cm i ostrze dosięgnęło serca. Mężczyzna podpalił też włosy pokrzywdzonego, bił go, kopał, wsadził go do wersalki po której skakał. Razem z innym sprawcą przed śmiercią rozebrał i wykorzystał seksualnie ofiarę, wkładając do odbytu różne przedmioty.

.Oskarżeni mają też zarzuty posiadania narkotyków, czynnej napaść na policjantów i targnięcia do domu i poturbowania 6 osób. Główny oskarżony Paweł M. był skazany w 2010 r. za przekroczenie granic obrony koniecznej i zabójstwo ojca. Do zbrodni doszło w Olszance (gmina Podegrodzie). Za zabicie ojca usłyszał karę 4 lat więzienia i tyle odsiedział. Teraz za zabójstwo w Gołkowicach grozi mu dożywocie .

źródło: Sąd Okręgowy/ dziennikpolski

Komentarze

Komentarze (19)

 • Sierpień 8, 2018 o 7:45 am ktoś

  Grozi dożywocie?! to powinno być oczywiste, że dostanie dożywocie, a nie grozi – paranoja jakaś… Dopóki kary będą niskie przestępstw będzie dużo. Kary powinny być tak wysokie żeby ludzie bali się spojrzeć jeden na drugiego!

 • Sierpień 8, 2018 o 8:56 am Anonim

  Wyrwać chwasty. a przed wyrwaniem podręczyć jak oni dręczyli- publicznie ku przestrodze innych

 • Sierpień 8, 2018 o 9:21 am Józek z potoka

  Będzie sobie siedział w cieple, jedzenie pod nos, darmowa służba zdrowia, odwiedziny, telewizor, na Wasz wszystkich koszt, a co najśmieszniejsze również na koszt rodziny tego chlopaka co go zabił, nie niech mi ktoś powie że to jest normalne

 • Sierpień 8, 2018 o 10:26 am Johnny

  W takiej sytuacji na początek kara cielesna, niech goście doświadczą tego samego. Na koniec krzesło elektryczne i do widzenia. Oko za oko, ząb za ząb.

 • Sierpień 8, 2018 o 10:29 am Bialas

  Dlatego pomimo tego że jestem katolikiem od dawna uważam że kara śmierci powinna zostać przywrócona. I wali mnie pogląd i opinia Kościoła Watykanu czy jakiś chorych fundacji

 • Sierpień 8, 2018 o 10:49 am czytelnik

  Nawet zwierzę jest mniej brutalne. Widać, że to ludzie w rękach diabła

 • Sierpień 8, 2018 o 2:31 pm Nienormalna wg was katoliczka

  Aż mi wstyd za was. A coś z dogmatu naszej wiary o miłosierdziu słyszeliście? A rozróżniacie definicję Stwórcy od stworzenia? A słyszeliście słowa Jezusa: „Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień” (W czasach kiedy wypowiadał te słowa za cudzołóstwo karano śmiercią)? Poprzez wzgląd na duszę a nie ciało, ciężko rozstrzygnąć o największym dramacie jednostki, i której on dotyczy. Bo życie jak wiecie (w co wątpię) zaczyna się lecz nigdy nie kończy. Przez pokorę, która powinna cechować katolika NIGDY nie odważę się potępiać i wyrokować, bo to domena Boga. Szczęść Boże wszystkim!!!!

 • Sierpień 8, 2018 o 3:51 pm anonim 2

  Takich zwyrodnialców traktować tak jak oni traktowali swoją ofiarę, Uważa, że to gorsze ścierwa jak zwierzęta. Zwierzęta szarpią dla pożywienia, a oni dla hucpy. Śmierć w męczarni.

 • Sierpień 8, 2018 o 4:34 pm Asd

  Gnojowi tortury i niech kona w męczarniach!!!!!!!!!
  Bydle!!!!!!

 • Sierpień 8, 2018 o 4:42 pm Xd

  Co grozi do życie to jest oczywiste przecież są małe dzieci jak coś się im sanie przez niego on jest groźny przecież strach wychodzić z domu

 • Sierpień 8, 2018 o 4:42 pm Xd

  przecież są małe dzieci jak coś się im sanie przez niego on jest groźny przecież strach wychodzić z domu

 • Sierpień 8, 2018 o 6:26 pm Sprawiedliwość

  A ja bym ich skasowała żeby koalicji w męczarniach. Podpalić im odbyty.

 • Sierpień 8, 2018 o 8:11 pm Anonim

  Czy ty pijana , czy naćpana czy nierozumna ,nic nie rozumie co na bazgroliłaś w tym komentarzu .o co ci chodzi bo dwa napisałaś komentarze i obydwa do kitu

 • Sierpień 8, 2018 o 8:13 pm Anonim

  Czy ty pijana , czy naćpana czy nierozumna ,nic nie rozumie co na bazgroliłaś w tym komentarzu .o co ci chodzi bo dwa napisałaś komentarze i obydwa do kitu ,a te sanie w komentarzu to co mają znaczyć ?

 • Sierpień 8, 2018 o 9:15 pm Anonim

  Kara Śmierci Pomyślcie Sobie Komuś Podpalić Włosy i Umrzeć w Torturach To Jest Domowy Ninja Ból Go Podnieca Dadzą Mu Rade Spokojnie Siknie On Za Tą W Kryminale

 • Sierpień 8, 2018 o 9:58 pm Lego

  4 lata za zabicie ojca? Paranoja.Odrazu kara śmierci! Teraz jeszcze bydlakowi żrec dawać tyle lat

 • Sierpień 8, 2018 o 10:23 pm Ferdek

  Morda i górki to dwa cwele. Oby wam odbyt rozjechali

 • Sierpień 8, 2018 o 11:37 pm Bracław

  Przed dekadą zdarzało mi się plątac po nocach czasem wpadałem między innymi na Śp.Bartka i jego oprawców a wtedy jego przyjacioł i już wtedy było widać że coś złego go kiedyś spotka, poprostu miał w sobie dobroć a tacy zawsze zle kończą w tym parszywym srodowisku, nie dane było mu mieć normalnego życia ino takie.
  Co jak co ale złego slowa na Bartka nie powiem,był miły i wporzadku nie jak inni.z tamtej zbieraniny.

  Zawsze nierozloczni,gdzie jeden tam i drugi i potrafił mu wyrządzić takie okropieństwa śmiał się mieć za jego przyjaciela.

  Wątpie aby kiedyś wrócili na stare śmieci jak gdyby nigdy nic,po czymś takim ludzie nie dadzą żyć.

 • Sierpień 9, 2018 o 9:23 am Józek z potoka

  A słyszała Pani:
  „A gdyby ktoś bliźniego swego umyślnie zasadziwszy się podstępem zabił, i od ołtarza Mego weźmiesz go – i zabijesz!”. (ks. Wyjścia, XXI, 14)
  „Kto przeleje krew ludzką, przez ludzi ma być przelana krew jego, bo człowiek został stworzony na obraz Boga.”(ks. Rodzaju, IX, 6)
  Powyższe cytaty pochodzą z Pięcioksięgu Mojżeszowego a ten pierwszy jest zaraz za dziesięcioma przykazaniami, a ten pierwszy wyraźnie mówi żemorderca nie ma schronienia nawet przy ołtarzu.
  A to jak interpretuje papież Franciszek, znany lewicowiec z Argentyny to mnie mało interesuje.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a