Na sygnale, Z ostatniej chwili

Zabójcy z Gołkowic staną przed sądem

Opublikowano: Sierpień 8, 2018 o 7:37 am   /   przez   /   komentarze (19)

Do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu trafił akt oskarżenia w sprawie okrutnego zabójstwa w Gołkowicach. Trzech mężczyzn odpowie za pobicie ze skutkiem śmiertelnym 32-latka, czwarty za jego zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Dwaj oskarżeni mają też zarzut dokonania zbiorowego gwałtu na pokrzywdzonym.

Do zbrodni doszło z 25 na 26 września 2017 r. Zaginiony wówczas Bartłomiej W. miał być więziony i bity przez czterech napastników. W wyniku obrażeń zmarł, a jego ciało zostało zakopane na polu w pobliskich Mostkach.

Jak informuje Leszek Karp, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu akt oskarżenia dotyczy czterech mieszkańców Gołkowic w wieku 34-39 lat. Pokrzywdzony był przez nich przetrzymywany i dręczony kilka godzin w jednym z domów. Główny sprawca Paweł M. zadał mu kilkadziesiąt ciosów nożem po całym ciele, najgłębsza z ran miał 15 cm i ostrze dosięgnęło serca. Mężczyzna podpalił też włosy pokrzywdzonego, bił go, kopał, wsadził go do wersalki po której skakał. Razem z innym sprawcą przed śmiercią rozebrał i wykorzystał seksualnie ofiarę, wkładając do odbytu różne przedmioty.

.Oskarżeni mają też zarzuty posiadania narkotyków, czynnej napaść na policjantów i targnięcia do domu i poturbowania 6 osób. Główny oskarżony Paweł M. był skazany w 2010 r. za przekroczenie granic obrony koniecznej i zabójstwo ojca. Do zbrodni doszło w Olszance (gmina Podegrodzie). Za zabicie ojca usłyszał karę 4 lat więzienia i tyle odsiedział. Teraz za zabójstwo w Gołkowicach grozi mu dożywocie .

źródło: Sąd Okręgowy/ dziennikpolski

Komentarze (19)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

 • Sierpień 8, 2018 o 7:45 am ktoś

  Grozi dożywocie?! to powinno być oczywiste, że dostanie dożywocie, a nie grozi – paranoja jakaś… Dopóki kary będą niskie przestępstw będzie dużo. Kary powinny być tak wysokie żeby ludzie bali się spojrzeć jeden na drugiego!

  Odpowiedź
 • Sierpień 8, 2018 o 8:56 am Anonim

  Wyrwać chwasty. a przed wyrwaniem podręczyć jak oni dręczyli- publicznie ku przestrodze innych

  Odpowiedź
 • Sierpień 8, 2018 o 9:21 am Józek z potoka

  Będzie sobie siedział w cieple, jedzenie pod nos, darmowa służba zdrowia, odwiedziny, telewizor, na Wasz wszystkich koszt, a co najśmieszniejsze również na koszt rodziny tego chlopaka co go zabił, nie niech mi ktoś powie że to jest normalne

  Odpowiedź
 • Sierpień 8, 2018 o 10:26 am Johnny

  W takiej sytuacji na początek kara cielesna, niech goście doświadczą tego samego. Na koniec krzesło elektryczne i do widzenia. Oko za oko, ząb za ząb.

  Odpowiedź
  • Sierpień 8, 2018 o 3:51 pm anonim 2

   Takich zwyrodnialców traktować tak jak oni traktowali swoją ofiarę, Uważa, że to gorsze ścierwa jak zwierzęta. Zwierzęta szarpią dla pożywienia, a oni dla hucpy. Śmierć w męczarni.

   Odpowiedź
 • Sierpień 8, 2018 o 10:29 am Bialas

  Dlatego pomimo tego że jestem katolikiem od dawna uważam że kara śmierci powinna zostać przywrócona. I wali mnie pogląd i opinia Kościoła Watykanu czy jakiś chorych fundacji

  Odpowiedź
 • Sierpień 8, 2018 o 10:49 am czytelnik

  Nawet zwierzę jest mniej brutalne. Widać, że to ludzie w rękach diabła

  Odpowiedź
 • Sierpień 8, 2018 o 2:31 pm Nienormalna wg was katoliczka

  Aż mi wstyd za was. A coś z dogmatu naszej wiary o miłosierdziu słyszeliście? A rozróżniacie definicję Stwórcy od stworzenia? A słyszeliście słowa Jezusa: „Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień” (W czasach kiedy wypowiadał te słowa za cudzołóstwo karano śmiercią)? Poprzez wzgląd na duszę a nie ciało, ciężko rozstrzygnąć o największym dramacie jednostki, i której on dotyczy. Bo życie jak wiecie (w co wątpię) zaczyna się lecz nigdy nie kończy. Przez pokorę, która powinna cechować katolika NIGDY nie odważę się potępiać i wyrokować, bo to domena Boga. Szczęść Boże wszystkim!!!!

  Odpowiedź
  • Sierpień 8, 2018 o 6:26 pm Sprawiedliwość

   A ja bym ich skasowała żeby koalicji w męczarniach. Podpalić im odbyty.

   Odpowiedź
  • Sierpień 9, 2018 o 9:23 am Józek z potoka

   A słyszała Pani:
   „A gdyby ktoś bliźniego swego umyślnie zasadziwszy się podstępem zabił, i od ołtarza Mego weźmiesz go – i zabijesz!”. (ks. Wyjścia, XXI, 14)
   „Kto przeleje krew ludzką, przez ludzi ma być przelana krew jego, bo człowiek został stworzony na obraz Boga.”(ks. Rodzaju, IX, 6)
   Powyższe cytaty pochodzą z Pięcioksięgu Mojżeszowego a ten pierwszy jest zaraz za dziesięcioma przykazaniami, a ten pierwszy wyraźnie mówi żemorderca nie ma schronienia nawet przy ołtarzu.
   A to jak interpretuje papież Franciszek, znany lewicowiec z Argentyny to mnie mało interesuje.

   Odpowiedź
 • Sierpień 8, 2018 o 4:34 pm Asd

  Gnojowi tortury i niech kona w męczarniach!!!!!!!!!
  Bydle!!!!!!

  Odpowiedź
 • Sierpień 8, 2018 o 4:42 pm Xd

  Co grozi do życie to jest oczywiste przecież są małe dzieci jak coś się im sanie przez niego on jest groźny przecież strach wychodzić z domu

  Odpowiedź
 • Sierpień 8, 2018 o 4:42 pm Xd

  przecież są małe dzieci jak coś się im sanie przez niego on jest groźny przecież strach wychodzić z domu

  Odpowiedź
  • Sierpień 8, 2018 o 8:11 pm Anonim

   Czy ty pijana , czy naćpana czy nierozumna ,nic nie rozumie co na bazgroliłaś w tym komentarzu .o co ci chodzi bo dwa napisałaś komentarze i obydwa do kitu

   Odpowiedź
  • Sierpień 8, 2018 o 9:15 pm Anonim

   Kara Śmierci Pomyślcie Sobie Komuś Podpalić Włosy i Umrzeć w Torturach To Jest Domowy Ninja Ból Go Podnieca Dadzą Mu Rade Spokojnie Siknie On Za Tą W Kryminale

   Odpowiedź
 • Sierpień 8, 2018 o 8:13 pm Anonim

  Czy ty pijana , czy naćpana czy nierozumna ,nic nie rozumie co na bazgroliłaś w tym komentarzu .o co ci chodzi bo dwa napisałaś komentarze i obydwa do kitu ,a te sanie w komentarzu to co mają znaczyć ?

  Odpowiedź
 • Sierpień 8, 2018 o 9:58 pm Lego

  4 lata za zabicie ojca? Paranoja.Odrazu kara śmierci! Teraz jeszcze bydlakowi żrec dawać tyle lat

  Odpowiedź
 • Sierpień 8, 2018 o 10:23 pm Ferdek

  Morda i górki to dwa cwele. Oby wam odbyt rozjechali

  Odpowiedź
 • Sierpień 8, 2018 o 11:37 pm Bracław

  Przed dekadą zdarzało mi się plątac po nocach czasem wpadałem między innymi na Śp.Bartka i jego oprawców a wtedy jego przyjacioł i już wtedy było widać że coś złego go kiedyś spotka, poprostu miał w sobie dobroć a tacy zawsze zle kończą w tym parszywym srodowisku, nie dane było mu mieć normalnego życia ino takie.
  Co jak co ale złego slowa na Bartka nie powiem,był miły i wporzadku nie jak inni.z tamtej zbieraniny.

  Zawsze nierozloczni,gdzie jeden tam i drugi i potrafił mu wyrządzić takie okropieństwa śmiał się mieć za jego przyjaciela.

  Wątpie aby kiedyś wrócili na stare śmieci jak gdyby nigdy nic,po czymś takim ludzie nie dadzą żyć.

  Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a