Info z urzędu, Z ostatniej chwili

Zawodowy kompas dla młodych bezrobotnych

Opublikowano: 21 stycznia, 2017 o 8:03 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Małopolsce ruszył projekt pn. „Zawodowy kompas”, który ma doprowadzić do zwiększenia obecności ludzi młodych na rynku pracy. Aktywizacja zawodowa ma dotyczyć 69 osób poniżej 29. roku życia, które nie pracują, nie uczą się i nie uczestniczą w szkoleniach.

Projekt skierowany jest do mieszkańców Małopolski, wywodzących się wyłącznie z trzech podgrup, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy. Do programu mogą więc przystąpić młodzi mieszkańcy wsi, osoby niepełnosprawne oraz rodzice chcący powrócić do pracy po przerwie, związanej z opieką nad dzieckiem.

Uczestnicy projektu mogą liczyć na kompleksowe wsparcie doradcze (indywidualne z doradcą zawodowym i psychologiem), indywidualne i kompleksowe pośrednictwo pracy, a także kursy i szkolenia, zakończone egzaminem kwalifikacyjnym.

– Obejmą one kursy prawa jazdy kategorii C wraz z kwalifikacją wstępną i przyspieszoną, kurs księgowego I stopnia oraz inne kursy w ramach bonów szkoleniowych, umożliwiających nabycie kwalifikacji zgodnie z predyspozycjami zawodowymi i potrzebami rynku pracy – informuje Katarzyna Musiał z biura projektu „Zawodowy kompas”.

Szczegóły programu dostępne na stronie www.zawodowy.kompass-consulting.pl.

(szel)

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a