Na sygnale, Z ostatniej chwili

Zderzenie osobówki z karetką. Ranny ratownik i matka z dzieckiem

Opublikowano: Sierpień 3, 2020 o 3:41 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Dzisiaj (3 sierpnia) około godziny 11.18 służby ratunkowe zostały wezwane do wypadku rondzie Solidarności w Nowym Sączu. Zderzył się tam samochód osobowy marki Seat z karetką Pogotowia Ratunkowego, która jechała na sygnale. Niestety ranny został ratownik i matka z dzieckiem. Samochodem osobowym podróżował kierowca, który nie uskarżał się na żadne dolegliwości

Karetka pogotowia wjeżdżając na rondo miała włączone sygnały dźwiękowe oraz świetlne. W wyniku tego zdarzenia karetka przewróciła się na prawy bok. Trzy osoby, które jechały ambulansem zostały zabrane do szpitala. Obecnie na miejscu pracują policjanci. Dokładne okoliczności tego zdarzenia są ustalane – mówi Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ranne dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem z sądeckiego szpitala do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu ruchu wahadłowego pojazdów, odłączeniu klem od akumulatora w samochodzie osobowym oraz od dwóch akumulatorów w karetce pogotowia. Odzyskano rzeczy osobiste z wnętrza karetki, zarówno ratowników jak i osób przewożonych w transporcie.  Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.Przybyli na miejsce ratownicy medyczni kolejnej karetki Pogotowia ratunkowego zdecydowali o zabraniu z miejsca zdarzenia dziecka oraz poszkodowanego ratownika. Jeden zastęp PSP pozostał na miejscu zdarzenia w celu zabezpieczenia prowadzonych czynności dochodzeniowych.

PSP NS

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a