Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Starosądecka „Yeti” ma kompana czyli nowy tabor sądeckiej Policji

Opublikowano: Styczeń 12, 2018 o 7:26 am   /   przez   /   komentarze (10)

Tabor sądeckiej Policji zasiliło siedem radiowozów, a wczoraj odbyło się ich uroczyste poświęcenie i przekazanie kluczyków. Samochody będą wykorzystywane w służbie przez policjantów na terenie Nowego i Starego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego.

Sześć radiowozów zostało zakupionych w połowie z budżetu Policji a w połowie z budżetu samorządów, natomiast jeden (volkswagen) przekazany przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Samochód marki Opel Astra otrzyma Komisariat Policji w Starym Sączu, Komisariat Policji w Łososinie Dolnej oraz Wydział Ruchu Drogowego sądeckiej jednostki, natomiast radiowóz marki Opel Mokka z napędem na cztery koła trafi do Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju i Komisariatu Policji w Grybowie. Komendę Miejską Policji zasili również hyundai oraz volkswagen transporter. Wszystkie radiowozy zostały poświęcone przez ks. dr Jerzego Jurkiewicza – proboszcza Parafii pw. Św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Komendant Tokarczyk podziękował za finansowe wsparcie w roku 2017 Staroście Nowosądeckiemu – Markowi Pławiakowi, Zastępcy Prezydenta Miasta Nowego Sącza – Jerzemu Gwiżdżowi jak również Pawłowi Fydzie – Burmistrzowi Miasta Grybów, Zbigniewowi Janeczkowi – Burmistrzowi Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój oraz Małgorzacie Gromali – Wójtowi Gminy Podegrodzie, Janowi Dziedzinie – Wójtowi Gminy Łącko, Stanisławowi Golonce – Wójtowi Gminy Łososina Dolna, Józefowi Tobiaszowi – Wójtowi Gminy Gródek nad Dunajcem, Władysławowi Wnętrzakowi – Wójtowi Gminy Rytro i Piotrowi Krokowi – Wójtowi Gminy Grybów.

W późniejszym terminie Komendant Tokarczyk podziękuje również Jackowi Lelkowi – Burmistrzowi Starego Sącza i Leszkowi Skowronowi – Wójtowi Gminy Korzenna, którzy nie mogli uczestniczyć w dzisiejszym spotkaniu, a dofinansowali zakup radiowozów dla jednostek Policji.

– W imieniu własnym i wszystkich policjantów serdecznie dziękuję za wsparcie finansowe jakiego udzieliliście państwo w 2017 roku na zakup samochodów służbowych, które będą wykorzystywane przez sądeckich policjantów. Taka liczba radiowozów to duże wzmocnienie dla jednostek Policji – mówił mł. insp. Jarosław Tokarczyk.

Cieszę się, że dzięki wzmocnieniu taboru policji mieszkańcy Sądecccyzny i goście, odwiedzający nasz region będą się czuli bezpieczniej – mówił starosta Marek Pławiak. – W obecnych czasach policja musi mieć najlepszy sprzęt, by móc skutecznie realizować swoje zadania. Jestem dumny, że w Powiecie Nowosądeckim są operatywni wójtowie , którzy także wsparli finansowo zakup pojazdów dla policjantów

Starosta Nowosądecki, Wiceprezydent oraz samorządowcy pogratulowali Komendantowi pozyskania nowych samochodów, a policjantom życzyli bezpiecznej służby z ich wykorzystaniem. Wszyscy zebrani zgodnie stwierdzili, że te radiowozy są dowodem na wzorową współpracę sądeckiej Policji z samorządami.

KMP Nowy Sącz/Starostwo Powiatowe NS

Dodaj komentarz

10 komentarzy do "Starosądecka „Yeti” ma kompana czyli nowy tabor sądeckiej Policji"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
STAROSĄDECZANIN
Gość
Super, pięknie, ładnie …. ale co to da, że dostali nowy samochód ? Od ponad roku autokar, który przewozi młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych jeździ do Rynku przez ulicę 11-listopada na dodatek z nadmierną prędkością !!! Podczas układania kostki przy wjeździe do Rynku autokar ten jeździł przez ulicę Krakowską !!! A tam jest ograniczenie do 3,5 tony !!! Po czym zabiera młodzież z rynku i zaraz skręca w ulicę Morawskiego gdzie też jest znak ograniczający wjazd pojazdom powyżej 3,5 tony !!! Jak ktoś kto łamie notorycznie przepisy ruchu drogowego może przewozić młodzież ? Sprawa była parokrotnie zgłaszana na Policji ale… Czytaj więcej »
prezes wszystkich prezesów
Gość

Uściślijmy, że samochody nie są zakupione za prywatne pieniądze pana starosty, burmistrza, prezydenta czy wójta. Są zakupione za pieniądze PODATNIKÓW!!!!! I to nam wszystkim płacącym podatki należą się oficjalne podziękowania!!!

Renata
Gość

A ile ty płacisz tego podatku. Nawet na zapłacenie energii za oświetlenie twojej ulicy by nie starczyło ( jednej lampy na rok )

prezes wszystkich prezesów
Gość

Droga Renato, na tym polega PAŃSTWO – „grosz do grosz, a zbierze się złotówka”. W rzeczywistości płacę wystarczająco dużo podatków, myślę, że na oświetlenie roczne jednej większej ulicy. A Ty?

prezes wszystkich prezesów
Gość

I jakkolwiek na to nie patrzeć i głupio komentować, Renato, to jednak za pieniądze podatników, czyli NASZE.

Edward
Gość

Placi? Placi więc cisza

Waldek
Gość

Brawo dla samorządów za dofinansowanie !!!

Gość
Gość

Test

Pałkers
Gość

Jak jest Ksiądz, Policjant, powinna być i ku….

Artur
Gość

Dobrze że ksiądz był niezbędny człowiek

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a