Edukacja, Z ostatniej chwili

Po angielsku…czytać każdy może. Uczniowie Słowackiego nagrodzeni!

Opublikowano: Luty 15, 2017 o 7:34 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wczoraj (14 luty) w Kinie Sokół odbyło się podsumowanie pierwszego etapu drugiej edycji projektu czytelniczego „Po angielsku…czytać każdy może”, który od zeszłego roku szkolnego jest realizowany w Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu.

Zadanie uczniów polegało na przeczytaniu dzieła Szekspira „Romeo i Julia” w języku angielskim. Test konkursowy w języku angielskim sprawdzał znajomość lektury (fabuła, bohaterowie, słownictwo). Konkurs odbył się w poniedziałek, 13 lutego.

Wśród laureatów pierwszego etapu konkursu znaleźli się: Krystian Jaworski 3 (I miejsce), Karolina Golonka (II miejsce) Marta Michalak (III miejsce), Paulina Marczyk (IV miejsce), Kornelia Panajew (V miejsce) oraz Oliwia Borowy (VI miejsce).

Nagrody dla laureatów, które zostały wręczone przez burmistrza Jacka Lelka, przewodniczącą Rady Miejskiej Ewę Zielińską i dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Marię Sosin, przekazało Wydawnictwo Macmillan. Realizowany w gimnazjum projekt jest dowodem na to, iż warto czytać, również po angielsku.

Chciałbym Wam serdecznie pogratulowaćmówił burmistrz Jacek Lelek to był fantastyczny występ. Język angielski to język współczesnego świata pozwalający komunikować się . Jest absolutnie podstawą do poruszania się po świecie, do poruszania się po rynku pracy. Byłem pod ogromnym wrażeniem swobody, z jaką się w tym języku poruszacie. Pięknie to opowiedzieliście (….) Czujecie dumę, że jesteście uczniami takiej szkoły? Naprawdę to jest powód do dumy i ja z Was jestem dumny i gratuluję pani dyrektor, aktorom i nauczycielom. 

Finałowi konkursu towarzyszyła adaptacja sceniczna dramatu Williama Szekspira Romeo i Julia” w języku angielskim w wykonaniu młodzieży Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a