Edukacja, Z ostatniej chwili

Dyrektorka szkoły odwołana. Materiał TVP Kraków

Opublikowano: Sierpień 3, 2015 o 12:01 pm   /   przez   /   komentarze (67)

Wczoraj TVP Kraków wyemitowała materiał w sprawie odwołania Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im ks. prof Józefa Tischnera w Starym Sączu, Małgorzaty Konstanty.

2

Zapraszamy do obejrzenia materiału: KLIKNIJ i zobacz

O odwołaniu dyrektor, wielokrotnie pisaliśmy na naszym portalu.

14 skarg na Dyrekcję ZSP w Starym Sączu. List otwarty nauczycieli 

Skarga na Dyrektor ZSP to wołanie o pomoc -apeluje 46 nauczycieli i pracowników 

Dyrektor ZSP w Starym Sączu odwołana z funkcji

Kto na stanowisko Dyrektora w ZSP? Starosta ogłosił konkurs

A jakie jest Wasze stanowisko w tej sprawie? Macie szanse zabrać głos i wypowiedzieć się na forum. Zapraszamy do komentowania.

 

fot.  screen TVP Kraków

 

Komentarze

Komentarze (67)

 • Sierpień 3, 2015 o 1:50 pm ala

  I tak właśnie postępuje Starosta.ucieka przed odpowiedzialnością.żenujące

 • Sierpień 3, 2015 o 1:54 pm ala

  I tak postępuje Starosta.ucieka przed odpowiedzialnością.żenujące.

 • Sierpień 3, 2015 o 2:53 pm Dariusz

  Od chwili oglądnięcia tego materiału boję się wierzyć jakiemukolwiek reportażowi w telewizji. Jak TVP Kraków może być aż tak stronnicza?
  Gdzie są fakty:

  – ilu nauczycieli i rodziców broni Pani dyrektor? W reportażu przedstawia się to jak jakieś pospolite ruszenie, tymczasem jest to kompletne przekłamanie,

  – czy 19 nauczycieli będących przeciwko dyrektorce to „kilkuosobowa grupa oponentów”, „ta grupka osób” ? 19 to liczba osób, które zaryzykowały swoją pracę, żeby sprawiedliwości stało się za dość – proszę się zastanowić, ile osób nie podpisało się pod wnioskiem, bo bały się podzielić los innych zwolnionych osób,

  – jakie zarzuty zostały przedstawione? Dlaczego nie jest podjęty temat MERYTORYCZNEJ analizy zarzutów, wyroku i uzasadnienia. Jedynymi argumentami są jakieś przesłanki i opinie jej popleczników (a bo była dobra, a bo miała nagrody, a bo była dobrą menadżerką),

  – dlaczego pokazuje się sytuacje z ukrytej kamery, które kompletnie, ale to KOMPLETNIE nic nie wnoszą do sprawy, oprócz tego, że DYSKREDYTUJĄ starostwo i osoby będące przeciwko Pani dyrektory (oczywiste jest, że pokazywanie osób z ukrytej kamery z zasłoniętą twarzą automatycznie je dyskredytuje),

  – dlaczego osobom, będącym przeciwko Pani dyrektor nie dano możliwości przygotowania się i przedstawienia swojej opinii i argumentów (z pewnością merytorycznych), za to pokazano po kolei wszystkie osoby z otoczenia Pani dyrektor,

  – próbuje się podważyć decyzję starosty mówiąc, że był on wychowankiem i to na pewno wpłynęło na jego decyzję,

  – „Do jej pracy nie było żadnych zastrzeżeń merytorycznych do tej pory” – bezczelny stek bzdur – zdążyła już przegrać inną sprawę w sądzie odnośnie zwolnienia, a to tylko wierzchołek góry lodowej – o tym nie wspomniano!

  Podsumowując, po obejrzeniu tego materiału, osoba niezwiązana ze sprawą pomyśli, że kilkuosobowa grupka osób, które „chcą żeby było tak jakie dawniej” (pewnie jakieś stare komunistki, które chcą zajadać ciastka i pić kawę), chce przejąć władzę w szkole, wykorzystując znajomości ze Starostwem i usuwając ze szkoły, świetną menadżerkę i ukochaną przez wszystkich Panią dyrektor. Tymczasem prawda jest zupełnie, ale to zupełnie inna. Pani dyrektor nie jest ukochana, ani broniona przez rodziców (kilku zawsze się znajdzie w tak dużej szkole), to ona posiada szerokie znajomości (na szczęście nie u nowego starosty) i to ona KŁAMIE, MANIPULUJE, OSZUKUJE I ŁAMIE PRAWO. Brzydzę się tym reportażem i pozdrawiam wszystkich, którzy chcą tę sprawę doprowadzić sprawiedliwie do końca. Nie mogę doczekać się decyzji wojewody, który zapozna się z dowodami i wszystkimi prowadzonymi wcześniej sprawami sądowymi przeciwko Pani dyrektor, a nie przesłankami jej popleczniczek.

 • Sierpień 3, 2015 o 3:08 pm oo

  Do Dariusza odezwała się pokrzywdzona nauczycielka Zsp.szkoda że w komentarzach nie podaje się swoich prawdziwych imion wiedzielibyśmy przynajmniej która Pani czuje się taką pokrzywdzoną osobą przez panią dyrektor.

 • Sierpień 3, 2015 o 3:12 pm vox

  Dobrze się stało, że Starosta odwołał P. Konstanty o wiele miesięcy za późno musiało dojść dopiero do zmiany Starosty.

 • Sierpień 3, 2015 o 3:33 pm obserwator

  Pracodawca decyduje o zatrudnianiu swoich pracowników. Starosta jest pracodawcą pani Konstanty i miał prawo odwołać panią dyrektor.Zwykły pracownik jeżeli czuje się pokrzywdzony musi szukać sprawiedliwości w sądzie pracy i tyle. Pani dyrektor może uczynić to samo. Radziłbym więcej spokoju ….

 • Sierpień 3, 2015 o 5:23 pm Starosądeczanin

  Szanowni Państwo. Proszę wybaczyć ale jaki jest sens komentowania tak tendencyjnego materiału.Ale jedna rzecz jest dla mnie bardzo bulwersująca.Mianowicie jakim to prawem w spór włącza się burmistrz Lelek? Czyżby zapomniał ,że jego żona podlega w gimnazjum p.Majcy a ten żywotnie jest zainteresowany obroną p.Konstanty? Wszak ze świecą szukać tak wyrozumiałego pracodawcę który zezwala swojemu dyrektorowi szkoły na pracę w innej placówce kosztem macierzystej . Jest to przykład obłudy której efektem dla człowieka honoru powinna być dymisja. Dymisja Pańska p. Lelek.

 • Sierpień 3, 2015 o 5:49 pm &

  Popisowa rola p. Lelka w obronie jednego z członków „republiki kolesiów” wstyd i żenada.

 • Sierpień 3, 2015 o 7:33 pm platformiak

  Wstyd panie Lelek jest Pan uwikłany ten śmierdzący uklad i dlatego Pan odzywa w tej sprawie ale Wasz koniec też jest bliski.

 • Sierpień 3, 2015 o 8:21 pm Anonim

  haha.. z pana Majcy to też jest taki super dyrektor i nauczyciel ze szok… a już 15 lat chyba będzie jak jest dyrektorem. masakra.. przyspawał się chyba do stołeczka.. jeszcze tak przy okazji zapytam czy pani Smaga dalej dyrektorką w Popowicach..?

 • Sierpień 3, 2015 o 8:28 pm zsp

  Na nadanie imienia szkole zbierano pieniadze na sztandar po 10 zł od każdego ucznia po czym na uroczystosci P. Konstanty powiedziała, ze sztandar ufundował Starosta Golonka link: http://www.sadeczanin.info/wiadomosci,5/stary-sacz-kolejna-placowka-w-rodzinie-szkol-tischnerowskich,57699 więc gdzie podziały się pieniądze tych dzieciaków?

 • Sierpień 3, 2015 o 8:36 pm Yyy

  Na koniec reportażu powinien być napis,”program sponsorowany”

 • Sierpień 3, 2015 o 8:37 pm ABC

  Te komentarze pokazują,że niektórzy nauczyciele nie mają prawa uczyć,ani w Starym Sączu, ani gdzie indziej.Jakie wartości mogą przekazać swoim uczniom? Brak poszanowania prawa,umiejętność oczerniania innych, czy niechęć do rzetelnej pracy! I tacy ludzie mają uczyć nasze dzieci! To wstyd!!! Niszczycie dobre imię szkoły,a ona jest dla uczniów, a nie dla sfrustrowanych i wypalonych zawodowo dorosłych.Pan Burmistrz to wspaniały włodarz tego miasta!

 • Sierpień 3, 2015 o 8:40 pm Alexis

  A gdzie ci protestujący rodzice?????? Nikogo takiego nie było, tylko garstka nauczycieli z dawnego rolnika

 • Sierpień 3, 2015 o 8:53 pm DOCIEKLIWY

  Wszyscy tacy źli a tylko Pani Dyrektor taka dobra. Jedno jest pewne, zaprezentowany materiał to nie jest reportaż. Jeden z portali edukacyjnych bowiem tak opisuje cechy reportażu: „Zapamiętaj, że reportaż:
  przedstawia rzeczywiste zdarzenia i towarzyszące mu okoliczności,
  opisuje zdarzenia, których autor był świadkiem lub zna je z bezpośrednich relacji uczestników, dokumentów lub innych źródeł,
  unika fikcji literackiej,
  jest rzetelnym, wiarygodnym materiałem,
  powinien cechować się rzetelnością i obiektywizmem,”

 • Sierpień 3, 2015 o 9:16 pm Aga

  TVP Krakow-totalna kompromitacja!

 • Sierpień 3, 2015 o 9:27 pm Sebastian

  Czyżby Pani Konstanty po raz kolejny wykorzystała swoje znajomości i kontakty w mediach do stworzenia tak stronniczego materiału ?

 • Sierpień 3, 2015 o 9:41 pm LUCJAN

  Wszystkich, których interesuje nie pseudo reportaż odsyłam do poniższego wywiadu ze Starostą od 9 minuty do samego końca(przed końcowym zdaniem jest krótka informacja o demografii).
  http://www.ntvsadecka.pl/8,2172-sondy_i_sady..html

 • Sierpień 3, 2015 o 9:45 pm Zbulwersowana

  Polecam jeszcze Uchwałę Zarządu Powiatu nr 200/2015, a zwłaszcza jej uzasadnienie, którego lektura jest naprawdę interesująca i zastanawia jeszcze bardziej w kontekście wypowiedzi z Kroniki Krakowskiej. Czyżby wypowiadający się w reportażu, czy jak to nazwać – tego tekstu nie znali, na czele z samą odwołaną dyrektorką ? Należy wejść na stronę Starostwa, potem do Biuletynu Informacji Publicznej, tam do uchwał Zarządu, do V kadencji a potem na stronie bodajże 5, jest rzeczona uchwała.

 • Sierpień 3, 2015 o 9:49 pm liszewski

  lelek wspaniały włodarz? hahahahhahahahahahahahahhahah gdyby się nie oddzywał jak nie ma nic wspólnego z tematem mógłby zyskać a tak to tylko się ośmieszył, jak zawsze ostatnimi czasy

 • Sierpień 3, 2015 o 9:54 pm opak

  Wypowiedziała się polonistka z ZSP mogę podać nawet nazwisko jeśli jest taka potrzeba

 • Sierpień 3, 2015 o 10:04 pm Ar

  Uważam że władze Starego Sącza powinny powstrzymać się od komentowania decyzji starosty.Może to rzutować na dalszą współpracę. Decyzja starosty jak najbardziej słuszna

 • Sierpień 3, 2015 o 10:16 pm z

  Brawo! Brawo!Brawo!

 • Sierpień 3, 2015 o 10:17 pm Yogi

  Komentarz możne być tylko jeden materiał tendencyjny i wydaje się jakby został zrobiony „na zamówienie”. Gdzie wypowiedzi rodziców w tym materiale czy przywołanych związków zawodowych. Jak wszystkie reportaże telewizji Kraków są tak robione to gratuluję jakości.

 • Sierpień 3, 2015 o 10:41 pm zainteresowany

  Czy fakt, że 90% ukazanych w reportażu osób jest nauczycielami macierzystej szkoły Pani Konstanty, nikogo nie zastanawia…??? Jak zwykle stawili się na wezwanie „szefa” w celu inscenizacji – wstyd, tym bardziej, że kłamiecie w żywe oczy. Po raz kolejny pokazujecie swoją wartość. Brawo !!!

 • Sierpień 3, 2015 o 11:02 pm obserwator

  faktem jest iż właśnie ci nauczyciele zajmuja się wszystkim w szkole włącznie z rekrutacją młodzieży. chce zobaczyć działalnośc szkoły tylko z nauczycielami, którzy przez ostatnie lata zamiast zająć się rzetelną praca myśleli tylko jak tu odwołać panią Dyrektor!gdzie tutaj wychowanie i nauka młodzieży? skandal

 • Sierpień 3, 2015 o 11:02 pm obserwator

  coś jest widocznie na rzeczy

 • Sierpień 3, 2015 o 11:04 pm obserwator

  i kolejna rzecz niewyjaśniona….Rada Rodziców została powiadomiona na co poszły pieniadze, które były zbierane. Proszę także sprawdzić cenę takiego sztandaru

 • Sierpień 3, 2015 o 11:08 pm obserwator

  „Podsumowując, po obejrzeniu tego materiału, osoba niezwiązana ze sprawą pomyśli, że kilkuosobowa grupka osób, które „chcą żeby było tak jakie dawniej” (pewnie jakieś stare komunistki, które chcą zajadać ciastka i pić kawę), chce przejąć władzę w szkole, wykorzystując znajomości ze Starostwem i usuwając ze szkoły, świetną menadżerkę”

  ten cytat jest cała prawdą…niestety gdyż ta grupka rzeczywiście o tym marzy. niech zaprezentuja co zrobili w tym roku dla dobra szkoły i uczniów????przykra sprawa ale teraz niestety w tej szkole to nie stawia się na pierwszym miejscu nauke i wychowanie ale podkopywanie pod innymi, szykanowania i knowania…taka rzeczywistość niestety. proszę tylko wejść do szkoły i zobaczyć jak wszystko się zmieniło na lepsze i jak świetnie uczy się w tych budynkach tak dobrze wyposażonych….

 • Sierpień 3, 2015 o 11:34 pm Rodzic

  Jak to czytam, to aż żal że tam moje dziecko się uczy…
  Za moich czasów to było można wszystko robić co się chciało, a sielanka się skończyła jest dyscyplina i tym 19 osobą nie pasuje Pani Dyrektor bo już nie mogą robić co chcą taka jest prawda
  Pan Starosta jest od grudnia już odwołał Panią Dyrektor, a stary Starosta ja chwalił i nagradzał coś tu jest nie tak w takim razie, czyli ktoś tutaj rogi doprawia ładnie to ujmując

 • Sierpień 3, 2015 o 11:45 pm PANIODPOLSKIEGO

  Widocznie wcześniejszy starosta nie chciał się przyjrzeć należycie całej sprawie, tylko wolał nagradzać Panią dyrektor. Tak jak ktoś wcześniej wstawił: http://www.bip.powiat.nowy-sacz.pl/kierownictwo_starostwa/uchwaly_zarzadu/v_kadencja/2015/art177.html#sthash.VvPMPnZ5.dpuf
  Pod tym linkiem można znaleźć uzasadnienie i zobaczyć, że wasze komentarze i cały ten „reportaż” nijak ma się do prawdy i kontroli, które zostały przeprowadzone.

 • Sierpień 3, 2015 o 11:50 pm LEPSZY OBSERWATOR

  Oczywiście, że zajmują się wszystkim. Przy okazji jako wierni poplecznicy dyrektorki mają zapewnione podwyżki i miejsce pracy, w przeciwieństwie do całej reszty nauczycieli, którzy są odsuwani od ważniejszych funkcji.

 • Sierpień 3, 2015 o 11:58 pm PANI OD POLSKIEGO

  Warto zaznaczyć, że to co jest zawarte w tej uchwale, to są tylko rzeczy które UDAŁO SIĘ UDOWODNIĆ. Cała gama nadużyć pozostaje dalej w cieniu.

 • Sierpień 4, 2015 o 12:00 am buniu

  1.Autorka felietonu – nagroda Pulitzera -za obiektywizm
  2.Burmistrz – do lektury- http://www.bip.powiat.nowy-sacz.pl/kierownictwo_starostwa/uchwaly_zarzadu /v_kadencja/2015/art177.html
  3.B Dyrektorka – do MEN na „ministre” – za zasługi
  4.Dwór z „Rolnika” – na dwór – za całokształt

 • Sierpień 4, 2015 o 1:58 am UCZEN

  Wystarczy przyjsc na jeden Apel szkolny zobaczyc SZTUCZNY usmiech Pani Konstanty i odrazu widac z jakim typem czlowieka mamy do czynienia. Dodatkowo pomijajac caly konflikt zastanawia mnie kto robil ostatni remont w szkole tj’wymiana rynien’ czy to nie byl przypadkiem jej maz ???!!!

 • Sierpień 4, 2015 o 6:38 am Yyyy

  Przede wszystkim swoje pieniądze. A odwołanie do wojewody, no cóż w końcu jest z platformy i pewnie jeszcze pomógł minister skarbu i stary starosta.

 • Sierpień 4, 2015 o 8:42 am Obserwatorka

  Jak dobrze mieszkać w Starym Sączu,przynajmniej coś się dzieje!!!Tylko że to idzie na cały świat a nie ma się czym chwalić.No cóż dyrektorem się bywa to nie jest dożywotnia funkcja i w każdej chwili można być odwołanym,tym bardziej jak się na to zapracowało!!!!Trzeba mieć trochę „klasy” żeby to zrobić bez szumu!!!!A szopkę to się organizuje bliżej Świąt Bożego narodzenia a to jeszcze parę miesięcy!!!

 • Sierpień 4, 2015 o 9:05 am DOCIEKLIWY

  To bardzo proszę podać, bo jestem bardzo ciekawy o kim Pan/Pani myśli. Zapewniam, że strzał będzie chybiony 🙂

 • Sierpień 4, 2015 o 9:41 am fallout

  Dziwi nieco fakt, że w tym pożal się Boże reportażu wypowiada się burmistrz Starego Sącza. W jakim charakterze? Przecież nie reprezentuje on organu prowadzącego tę szkołę. Dlaczego zatem wchodzi między wódkę a zakąskę?

 • Sierpień 4, 2015 o 9:55 am ALA

  Burmistrz Lelek miał się kojarzyć z nowym uczciwym wizerunkiem wladzy.NIESTETY
  szybko wpadł w układy i ukladziki…..

 • Sierpień 4, 2015 o 10:11 am sławomir

  odnośnie komentarza Pani Sztachetki co do braku merytorycznych zastrzeżeń- po prostu głośno nie mówiło się o wielu kwestiach jak m.in nie wypłacanie pracownikom delegacji służbowych, likwidacja księgi pamięci szkoły, niejasności dotyczące „wynajmu pomieszczeń”, notoryczne spychanie obowiązków dyrektora na poszczególnych pracowników szkoły i wiele wiele innych. Ktoś kto chce się nazywać nauczycielem to bodajże języka polskiego winien znać przecież przede wszystkim znaczenie słów jakimi się posługuje inaczej trudno uznać by taka osoba mogła młodzież czegoś nauczyć:)

 • Sierpień 4, 2015 o 10:51 am Wiktoria

  Pani od kompresora już podziękujemy, proszę przejść na emeryturę. A pani blondynka nie wiedzieć czemu się wypowiada skoro od września podobno nie ma godzin w ZSP

 • Sierpień 4, 2015 o 11:24 am DARIUSZ

  Jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił to:

  Wywiad ze starostą od 9 minuty do końca
  http://www.ntvsadecka.pl/8,2172-sondy_i_sady

  Uchwała i uzasadnienie
  http://www.bip.powiat.nowy-sacz.pl/kierownictwo_starostwa/uchwaly_zarzadu/v_kadencja/2015/art177.html#sthash.VvPMPnZ5.dpuf

  – „48 nauczycieli podpisało” (jak to się ma do „kilkuosobowej grupy oponentów” ? – kpina)
  – Pani dyrektor twierdzi, że nie było kontaktu od maja tymczasem w czerwcu było spotkanie w obecności radcy prawnego (a w „reportażu” biedna Pani dyrektor mówi, że Pan starosta jej nie przyjął i jest powiedziane że nie zna nawet zarzutów – kpina)
  – rodzicie byli namawiani do pisania pisma w obronie dyrektorki (a w „reportażu” podane w skrócie na pasku na dole jako: „dyrektorka odwołana a rodzice protestują” – kpina)

  Pani, która pracowała nad tym reportażem powinna otrzymać zakaz wykonywania zawodu.

 • Sierpień 4, 2015 o 11:29 am ja

  Brawo!”KOCHAM PANA PANIE SUŁKU”

 • Sierpień 4, 2015 o 11:50 am aaa

  oto odpowiedź pana starosty (jako drugi lub trzeci temat wywiadu)
  http://www.ntvsadecka.pl/8,2172-sondy_i_sady..html

 • Sierpień 4, 2015 o 12:48 pm platformiak

  szkoda że burmistrz Lelek coraz bardziej się kompromituje.Ma dojść do tragedii jak w
  Zespole Szkół w Podobinie gdzie szykanowana przez mającą układy dyrektorkę popełniła samobójstwo?

 • Sierpień 4, 2015 o 3:09 pm elo

  układy to maja niektórzy nauczyciele ze starostą

 • Sierpień 4, 2015 o 3:13 pm daria

  wypowiadają się widocznie mają taką potrzebę, myslę że ta sprawa jeszcze nabierze rozgłosu i wtedy wszyscy się dowiedzą kogo mąż jest w zarzadzie powiatu i kogo jest gdzie indziej…zobaczymy czy pani Dyrektor ma układy czy też grupka nauczycieli …?

 • Sierpień 4, 2015 o 3:28 pm ciekawa

  jestem ciekawa dlaczego pan starosta nie spotkał się z pozostałą grupą nauczycieli i nie wysłuchał ich opinii. podobno wysłane było szereg pism w któryś pan starosta proszony jest o interwencję i przyjrzenie się knowaniom pewnych nauczycieli? do tej pory nie dostali odpowiedzi

 • Sierpień 4, 2015 o 3:49 pm Też obserwator

  Tak sobie czytam i tak sobie myślę, że komentujący wykazują wyjątkową nienawiść do drugiego człowieka. Po co narzucać w komentarzach innym swoje zdanie, jak to źle się działo w szkole? Dlaczego szykanujecie, obrażacie każdego – Panią Dyrektor i tych, którzy odważyli się o niej powiedzieć cokolwiek dobrego? Jeżeli Pani Dyrektor pracowała z takimi nauczycielami, to bardzo jej współczuję. Panu Burmistrzowi dostało się za mocno. Naprawdę nie jesteście w stanie napisać ani jednego pozytywnego komentarza? I siebie nazywacie nauczycielami? Bardzo współczuję dzieciom, które uczycie.

 • Sierpień 4, 2015 o 4:02 pm CIEKAWE

  WY nie macie innej gadki jak „knowania pewnych nauczycieli”. Można wam podać materiały dowodowe, uzasadnienia, rzetelne wytłumaczenia i wywiady, ale zawsze się to kończy z waszej strony jedną, kompletnie niczym nieuzasadnioną śpiewką. Fakty się dla was nie liczą. To że dyrektorka ŁAMAŁA PRAWO, co zostało udowodnione przez kilka organów, jest nieważne. Cały czas tylko powtarzacie o jakimś rozłamie w szkole i knowaniach, a ty wy jesteście mniejszością, która spiskowała i chodziła na skargę do Pani dyrektor. Pod wnioskiem przeciwko dyrektorce widniało 48 podpisów, jak wynika z wywiadu ze starostą – i to są knowania PEWNYCH nauczycieli według Ciebie ??? Dla mnie to wygląda na bunt większości przeciw jednej dyrektorce i kilku jej żałosnych lizusów, popleczników.

 • Sierpień 4, 2015 o 5:39 pm Anonim

  Do Też Obserwator . Pozdrawiam wszystkich nauczycieli z ZSP. Przyjmijcie decyzję pana starosty, takie ma prawo. Miłych i spokojnych póki co wakacji. Ty też jesteś niestety stronniczy….

 • Sierpień 4, 2015 o 5:53 pm orka

  pozytywne komentarze cały czas sie pojawiają, to wspaniała rozwijajaca sie szkoła, dobrze zarządzana….a niestety trzeba byłoby znów ja rozłączyć żeby wszystko wróciło do normy

 • Sierpień 4, 2015 o 6:16 pm platformiak

  Burmistrz zamiast dbać o poprawę warunki najmłodszych uczniów w Starym Sączu
  uczących się w fili Szkoły Podstawowej próbuje bronić dyrektorki z platformianego układu .Dziwi bo Lelek sam jest nauczycielem z zawodu a zachowuje się jak partyjny kacyk.

 • Sierpień 4, 2015 o 8:02 pm Edi

  Tak, zdecydowanie. Proponuję Trudne sprawy, Dlaczego ja?

 • Sierpień 4, 2015 o 10:46 pm Zbulwersowana

  Obiecywałam sobie, że nie będę się wypowiadać, ale po prostu nie mogę, bo nagle uświadomiłam sobie coś, co przecież od dawna wiedziałam: milczenie jest zgodą. Zgodą na kłamstwo wszechobecne, także tutaj. To, co się działo w ZSP, było wiernym odbiciem tego, co działo się i dzieje w naszym kraju. Moja refleksja dotyczy mediów. Nie ci, którzy chcieli sprawiedliwości, uruchomili media. Sądzę zresztą, że nagłośnienie całej sprawy szkodzi wszystkim, co widać po wcześniejszych wpisach. To, że burmistrz zabrał głos w tym – pożal się Boże – reportażu, było błędem, bo chcąc nie chcąc, opowiedział się po „jakiejś” stronie i będą tacy, którzy mu tego nie zapomną. Ktoś wcześniej nadmienił, że uchwała Zarządu Powiatu ujmuje tylko najważniejsze kwestie. I to prawda. Wypowiadają się tutaj też uczniowie – aktualni i byli – wszystko w medialnym świecie działa na emocjach. To, co się stało w ZSP, jest tym, co musi stać się w naszym kraju. To było, przepraszam za egzaltację, jak biblijne „Tak-tak; nie-nie”. Więc nieustające „NIE” dla tego, co wyczyniała w tej szkole jej, mam nadzieję, była dyrektorka ! I nie wiem, czy następca będzie lepszy…ale jestem pewna, że gorszy nikt nie będzie.

 • Sierpień 4, 2015 o 10:48 pm magda

  A co jest nie tak w szkole podstawowej? bo tego już nie rozumiem

 • Sierpień 5, 2015 o 8:24 am Anonim

  ktoś tu problem z odbiorem rzeczywistości? nikt z opozycji nic nie narzuca tutaj swojego zdania (pokazywane są jedynie fakty )w przeciwieństwie właśnie do pani dyrektor i jej popleczników – vide reportaż tvp kraków – gdzie stara się ludziom pokazać obraz biednej i skrzywdzonej kobiety przez „żądze władzy kilku nauczycielek”. Komisja etyki powinna się przyjrzeć rzetelności pracy osoby która taki materiał stworzyła- wykreowała tendencyjny nieprawdziwy obraz pomijając fakty jak np uzasadnienie uchwały podjętej przez organ albo chociażby wywiad ze starostą w którym oświadczył iż rozmawiał w obecności prawnika z dyrektorką w czerwcu – wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd. Jak szanująca telewizja może bez jakiejkolwiek weryfikacji puszczać takie gnioty ? czasy komuny przecież minęły ! Jak pisać pozytywne rzeczy kiedy szkoła upada przez takie działania…

 • Sierpień 5, 2015 o 8:33 am alan

  „Zasady etyki dziennikarskiej” obowiązujące w TVP w punkcie 2: Informacje i opinie – „Informacje przekazywane przez dziennikarza powinny być zrównoważone i dokładne, tak aby telewidz mógł odróżnić fakty od przypuszczeń i plotek oraz powinny być przedstawiane we właściwym kontekście, opierać się na wiarygodnych i możliwie wielostronnych źródłach. Żadne okoliczności, motywy, naciski czy inspiracje nie usprawiedliwiają podania fałszywych czy niesprawdzonych informacji ani zatajania informacji”.
  Jak dla osoby bezstronnej po zapoznaniu się z wklejoną uchwałą oraz wywiadem ze starostą mam spore wątpliwości co do etycznego działania osoby sporządzającej reportaż.

 • Sierpień 5, 2015 o 8:53 am Gaba

  Dobre!

 • Sierpień 5, 2015 o 1:15 pm obserwator

  Jeszcze raz to samo. Dlaczego pani dyrektor i pozostali nauczyciele nie byli wysluchani przez starostę? O tym się nie mówi

 • Sierpień 5, 2015 o 4:47 pm do obserwator

  słabo koledze idzie ta obserwacja:) zapraszam do lektury – wywiad ze starostą http://www.ntvsadecka.pl/8,2172-sondy_i_sady#sthash.G30vJxoN.dpuf gdzie Pan Starosta wyraźnie informuje, iż rozmowę z dyrektorką odbył w obecności radcy prawnego. Mnie bardziej przekonuje ktoś kto udzielając publicznie wywiadu mówi o pewnych faktach niż osoba która zgodziła się jedynie na telefoniczny wywiad bo być może boi się spojrzeć w oczy redaktorowi??

 • Sierpień 5, 2015 o 10:21 pm olo

  Panie Starosto, a może tak odwołać Panią Dyrektor, a z nią całe grono pedagogiczne. W tej patologicznej sytuacji jest ewidentne działania obu stron na szkodę szkoły. Takie kłótnie i chora atmosfera w okresie rekrutacji to jakaś katastrofa. Za chwilę wszyscy się pogodzicie na zielonej trawce bo nie będzie kogo i gdzie uczyć.
  Pomijam już fakt, że czego takie grono pedagogiczne może nauczyć młodzieży? że najlepiej iść ząb za ząb, oko za oko, gnoić się nawzajem, nie dążyć do kompromisu tylko do kłótni.

  Zatrudnić młodych absolwentów i wycisną więcej z tych uczniów niż to grono nierobów.
  Jednocześnie drodzy nauczyciele trochę śmieszne jest jak różnie podpisując się komentujecie tą sprawę na forach – żenada.

  Pozdrawiam dobranoc

 • Sierpień 6, 2015 o 9:38 am adam

  szkoła nie istnieje od wczoraj nie jeden dyrektor sprawował tam kadencje i problemów nigdy nie było wręcz przeciwnie szkoła odnosiła sukcesy miała całkiem niezłą renomę. Za kadencji obecnej dyrektor powszechna jest jawna dyskryminacja pracowników – prawomocne orzeczenie sądu w tym przedmiocie z 2013 roku, mobbing, panie sprzątające które w ramach obowiązków pracowniczych myły auto dyrektor, i wiele innych patologi. Za czasów tej kadencji najważniejszym stalo się wydawanie wystawnych przyjęć i inych medialnych rzeczy wokół szkoły żeby metodą sztucznego zamieszania pokazać że coś się robi:) uczeń w tej szkole ma już znaczenie delikatnie mówiąc drugorzędne. Słuszna decyzja starosty! brawo w końcu trzeba przywrócić odpowiedni schemat wartości w tej szkole

 • Sierpień 12, 2015 o 11:22 pm ciekawski

  Czy wie ktoś jak sprawa stoi? Czy będzie nowy dyrektor? Jeśli ma być to ktoś z kadry to swojego dziecka tam nie daje.juz widzę jak uzdrowiska szkole.niech wraca pani Konstanty i zagoni wszystkich do roboty

 • Sierpień 18, 2015 o 8:55 pm xxxx

  Odpowiem na pytanie-Smaga jest dyr w Popowicach

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a