Edukacja, Z ostatniej chwili

Dzień wśród koni: Uczniowie odwiedzili Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej

Opublikowano: 20 maja, 2022 o 6:55 am   /   przez   /   komentarze (0)

Dzięki dofinansowaniu ze Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu 45 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Czaczowie oraz Szkoły Podstawowej w Jamnicy spędziło dzień w Zakładzie Aktywności Zawodowej. Uczniowie nie tylko mogli oswoić się z końmi, ale też spędzili czas wśród zwierząt hodowlanych i poznali tajniki jazdy konnej.

Dzieci zostały oprowadzone po mini zoo w Zakładzie Aktywności Zawodowej, mogły bliżej przyjżeć się m.in. bażantom, ozdobnym kurom, a nawet zaprzyjaźnić się z bardzo towarzyskim osiołkiem, który zdecydowanie nie stronił od głaskania i robienia sobie zdjęć. – W ramach odwiedzin w naszym zakładzie, dzieci mogą skorzystać z jazdy konnej, jak również z grilla i odwiedzić mini zoo. Serdecznie do nas zapraszamy – mówi Bartłomiej Krzeszowski, Dyrektor Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Nawojowej.

Uczniowie przyjechali do Nawojowej już po godzinie 10, żeby najpierw swobodnie i dzięki przesympatycznym pracownikom zajrzeć niemalże w każdy kąt gospodarstwa, a następnie spróbować swoich sił w jeździe konnej. – Jazda konna jest nie tylko zdrowa dla mięśni, ale jeśli dzieci mają bardzo dobry kontant z koniem, uspokajają się i stają bardziej otwarte– mówi Melanie, instruktor jazdy konnej.

Nie mogło zabraknąć także drobnego poczęstunku, ponieważ po intensywnym czasie wśród zwierząt, uczniowie bardzo chętnie pożywili się kiebaską z grilla i ciepłą herbatą.

Wycieczka nie mogłaby dojść do skutku, gdyby nie Starostwo Powiatowe w Nowym Saczu. – Jesteśmy bardzo wdzięczni Starostwu Powiatowemu za to, że nasz projekt został doceniony i dzięki temu możliwy był przyjazd tych młodych ludzi. Mogli oni pobyć wśród zwierząt, a szczególnie wśród koni, które mają bardzo pozytywny wpływ m.in. na rozwój emocjonalny człowieka – mówi Aneta Hasior-Mordarska z organizacji Stowarzyszeni dla Sądeckiej Ziemi. – Mam nadzieję, że takich wycieczek będziemy mogli zorganizować jeszcze więcej, ponieważ dzisiejsza wizyta w Zakładzie Aktywności Zawodowej bardzo spodobała się uczniom z Czaczowa i Jamnicy. Liczę na to, że zapamiętają ją na długo – dodała Aneta Hasior-Mordarska.

Projekt zrealizowany został dzięki wsparciu finansowemu ze Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu w ramach konkursu „Zdrowe Sądeckie”

fot. Stowarzyszeni dla Sądeckiej Ziemi

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"