Edukacja, Z ostatniej chwili

Happy Teddy Bear Day w „Dwójce”

Opublikowano: Grudzień 2, 2017 o 9:59 am   /   przez   /   komentarze (0)

Nauka języków obcych- naprawdę warto to projekt językowy, w którym bierze udział 38 pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu.

Realizację projektu rozpoczęto od Dnia Pluszowego Misia, który przebiegał w naszej szkole pod hasłem Happy Teddy Bear Day. Wybór nie był przypadkowy. Pluszowy miś kojarzy się bowiem z pozytywnymi emocjami, bo przecież każdy z nas zapewne wraca pamięcią do swojego ulubionego pluszowego misia, który pocieszał, dodawał otuchy, był blisko. Takie też pozytywne emocje powinna wzbudzać wśród dzieci nauka języków obcych.

Wspólnie z pedagogiem szkolnym, Małgorzatą Koszyk, nauczycielki języka angielskiego Beata Damasiewicz i Agnieszka Obrzud, przygotowały dla pierwszoklasistów moc atrakcji z językiem angielskim w tle. Na korytarzach szkolnych pojawiły się misiowe plakaty z informacjami o wyzwaniach, jakie stały przed pierwszoklasistami. Dzieci stworzyły przepiękne misiowe portrety, na których znalazły się również opisy ulubionych pluszaków w języku angielskim.

Na kilka dni przed planowanym wydarzeniem, uczniowie klas pierwszych mogli podziwiać przepiękną wystawę wszystkich misiowych portretów, w przygotowaniu której pomogli szkolni wolontariusze. Ileż radości sprawiało dzieciom odszukiwanie swoich prac oraz pokazywanie ich z dumą swoim rodzicom, dziadkom, babciom, którzy w tym dniu odbierali dzieci ze szkoły. Wszystkie misie były piękne i wyjątkowe, ale wśród tylu niezwykłych prac wybrano także te, które zasługiwały na szczególne wyróżnienie. I miejsce zdobyli: Aniela Gacek (1a), Martyna Pituch (1a), Kacper Wajnert (1b) oraz Łukasz Cieśla (1b). II miejsce otrzymali: Antonina Sowińska (1a), Krzysztof Skoczeń (1a), Alex Błaszczyk (1b) oraz Wiktoria Kostrzeba (1b). Wśród zdobywców trzeciego miejsca znaleźli się: Sebastian Zieliński (1b), Jakub Jankowski (1b), Ireneusz Biel (1a), a także Emilia Nalepa (1a).

W poniedziałkowy poranek każdy pierwszoklasista z dumą przyniósł do szkoły pluszowe misie, których portrety wisiały na korytarzu szkolnym. Obok sali lekcyjnej, w której na uczniów czekały dalsze niespodzianki,  można było dostrzec tajemnicze misiowe łapki. Nauczycielki języka angielskiego oraz pedagog szkolny przebrane za misie witały zaskoczone i uśmiechnięte dzieci. Urszula Zwolińska, Wiktoria Weber, Patrycja Szabla oraz Marta Pustułka, czyli szkolni wolontariusze, pomagali w przeróżnych zabawach integracyjnych z pluszowymi misiami. Dzieci wykonywały również czynności, o których mówiła piosenka w języku angielskim ‚Teddy Bear’ i wspólnie ją śpiewały, a także przy dźwiękach poznanej piosenki zamieniały się w prezenty dla misiów, ukazując je potem gestami. Nazwy prezentów podawane były w języku angielskim, a dzieci, bawiąc się ze swoimi misiami, jednocześnie uczyły się nazw zabawek w języku angielskim.

Na koniec trzy dorosłe misie, czyli nauczycielki języka angielskiego oraz pani pedagog, przygotowały wyjątkowe niespodzianki dla wszystkich uczniów klas pierwszych. Na każdego czekała słodka misiowa niespodzianka oraz oczywiście małe pluszowe misie przekazane przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. W podziękowaniu za przepiękne misiowe portrety, które znajdowały się na szkolnej wystawie każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom, a także specjalne okolicznościowe książeczki o misiach z wesołymi zadaniami w języku angielskim.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a