Edukacja, Z ostatniej chwili

Nauka przez doświadczanie, czyli wycieczka małych odkrywców

Opublikowano: Marzec 19, 2018 o 8:31 am   /   przez   /   komentarze (0)

Nauka przez doświadczanie, czyli wycieczka małych odkrywców z klasy 1b Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu do Muzeum Inżynierii w Krakowie

14 marca przywitało nas zimnem i deszczową pogodą. Ale nic to, jak wycieczka do Krakowa czeka! Dzięki uprzejmości Prezes Fundacji Rozwoju Sądecczyzny, p. Anny Majda, oraz p. Burmistrza Starego Sącza, p. Jacka Lelka, nasze dzieciaki z kl. 1b mogły całkowicie za darmo uczestniczyć w tej wspaniałej wycieczce. Ileż ciekawostek czekało na dzieci w krakowskim muzeum na Kazimierzu! Po przyjeździe – warsztaty drukarskie. Dzieci poznały historię druku, etapy produkcji książki i zawody związane z powstawaniem książki, np. zecer, introligator, iluminator itp. Ażeby ta wiedza nie umknęła zbyt szybko, każdy zrobił sobie własną „ściągę” – samodzielnie „wyprodukował” książeczkę. Następnie dzieci miały możliwość  obejrzenia 3 wystaw: „Wokół koła”, „P jak paragraf” oraz „To takie proste”. Na każdej z nich mogły dotknąć eksponaty, sprawdzić ich działanie, a przy tym doskonale się bawić. Ponad trzygodzinna fascynująca podróż po krainie starych i nowoczesnych technologii, dla każdego była ciekawym przeżyciem i wszyscy, zarówno dzieci, jak i opiekunowie, fantastycznie się bawili. W drodze powrotnej „wesoły autobus” zatrzymał się w McDonaldzie, gdzie dzieci mogły zjeść ciepły posiłek i ta wizyta była też dla pierwszaczków niewątpliwie jedną z atrakcji wycieczki.

Chcieliśmy serdecznie podziękować p. Annie Majda oraz p. Burmistrzowi, Jackowi Lelkowi, za sfinansowanie naszej wycieczki i umożliwienie dzieciakom cudownej zabawy w krainie nauki i techniki.

Bożena Bielak

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a