Edukacja

Pachniało piernikami! Wypiekli je z sercem i pomysłem

Opublikowano: 10 grudnia, 2019 o 10:15 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Od progu czuć zapach pierników. Idąc za nim, jak po nitce do kłębka trafiamy do sali nr 9 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu. W dużym pomieszczeniu na ogromnym stole pysznią się pierniki różnej wielkości i kształtu. Tradycyjne serca, gwiazdy betlejemskie, ale i niezwykłe. Niezwykłe bo prosto z serca od uczniów dla najbardziej potrzebujących.

Uczniowie „Dwójki” serca mają ogromne. Pokazują to na każdym kroku a ilość akcji charytatywnych w których wzięli udział w tym roku przeszła najśmielsze oczekiwania. W tym roku po raz kolejny uczniowie wzięli udział w charytatywnym kiermaszu ciast. Ciasta rozeszły się w ciągu 20 minut a zakupili je rodzice, którzy tak licznie przybyli do szkoły.

Każda klasa przygotowała ciasta na kiermasz i kartki świąteczne.  Po raz pierwszy zorganizowano także piernikowe warsztaty „Warto pomagać”. Całą akcję przygotowała Lidia Opyd, właścicielka firmy „Wypieki z pomysłem”, która zdradziła tajniki cukiernictwa i przygotowała niezbędne dekoracje. Uczniowie z zapałem wzięli się do pracy i po raz kolejny udowodnili, że są chętni do niesienia pomocy oraz wrażliwi na los potrzebujących osób. Wszyscy zostali nagrodzeni voucherami na lekcje zumby i karate.

W przedświąteczną akcję włączyła się cała szkoła — uczniowie, dyrekcja, nauczyciele i rodzice. Jeden za wszystkich i wszyscy za jednego! Cały dochód ze sprzedaży ciast i pierników zostanie przekazany na rzecz potrzebujących uczniów „Dwójki”.

Serdeczne podziękowania dla Wszystkich zaangażowanych w przygotowanie kiermaszu.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"