Edukacja

Półkolonia w Starym Sączu – sposób na nudę

Opublikowano: 20 lutego, 2015 o 2:58 pm   /   przez   /   komentarze (1)

Stowarzyszenie Sursum Corda zorganizowało półkolonie w Starym Sączu. Zajęcia odbywają się Szkole Podstawowej im. ks. prof. J. Tischnera (ul. Mickiewicza 59) od poniedziałku do piątku od godziny 7:00 – 17:00 z wyżywieniem!

Mamy dla Was dobrą wiadomość. Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia w II tygodniu ferii- zapisy do dzisiaj do godziny 19:00 pod nr telefonu: 18 540 40 40

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie tutaj KLIK

Pierwszy tydzień już za nami! Oj działo się działo…zobaczcie sami!

Dzień I – 16 lutego 2015

Zimowisko z Sursum Corda 2015 uznajemy za rozpoczęte! Wszyscy uczestnicy dopisali i ochoczo przystąpili do zaplanowanych zajęć. Pomimo, iż to pierwszy dzień ferii, spędziliśmy go bardzo aktywnie i naukowo. Zaczęliśmy od poznania się w grupach. Było twórczo, oryginalnie, powstały piękne prace, które Rodzice mogli podziwiać odbierając swoje pociechy. Potem była gra francuska, która wywołała wiele emocji.
Po pysznym obiedzie odbyły się zajęcia ROBOFAN, w czasie których grupa I miała zbudować i zaprogramować swojego robota. Natomiast grupa II podczas zajęć MATFAN zmierzyła się z matematycznymi łamigłówkami. Wszyscy bawili się świetnie, a to dopiero początek…

Dzień II – 17 lutego 2015
Dzisiejszy dzień był bardzo aktywny! Już rano urządziliśmy – „sport na wesoło”, wszyscy chętni mogli zmierzyć się w przeróżnych konkurencjach, jak slalom z butelką, łowienie papierowych rybek, czy wyścig rydwanów.
Po drugim śniadaniu pojechaliśmy do Chełmca na łyżwy, ależ było wesoło. Niektórzy łyżwy mieli pierwszy raz na nogach, mimo to nie dali się pokonać strachowi i weszli na lód.
Natomiast po południu odbył się bal karnawałowy z maskami, które wcześniej sami przygotowaliśmy. W przerwach między pląsami urządziliśmy konkurs karaoke – śpiewaliśmy różne piosenki, ale najlepiej wychodziły nam, oczywiście góralskie:)

DZIEŃ III – środa
Białe szaleństwo! Tak można określić dzisiejszy dzień. Rankiem wyjechaliśmy autokarem do Regietowa, na miejscu przesiedliśmy się do sań i pomknęliśmy kuligiem przez białe pola i ośnieżone lasy. Było cudownie, zwłaszcza wtedy, kiedy konie rozpędzały się, a wiatr wiał nam prosto w twarz.
W czasie postoju zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i poszaleliśmy na śniegu, którego u nas już prawie nie ma. Po powrocie do zajazdu czekała na nas ciepła herbata i przepyszne …naleśniki (wszak dziś środa popielcowa).
Do Starego Sącza wróciliśmy trochę zmęczeni, ale oczywiście nie tak bardzo, żeby jeszcze nie pobawić się w „sursum corda”, czyli „w górę serca” – podskakując jak najwyżej na dmuchanym skakańcu.
To był kolejny, bardzo udany dzień ze Stowarzyszeniem Sursum Corda.

DZIEŃ IV – czwartek
Po wczorajszych szaleństwach dzisiejszy dzień był poświęcony rozwijaniu umiejętności matematycznych i plastycznych.
Już od samego rana w dobry nastrój wprawiło nas wyjście do kina w Starym Sączu, na film niespodziankę… Niespodziankę, ponieważ dopiero na sali dowiedzieliśmy się, że będziemy oglądać – „Mulan”. Pomimo iż wielu z nas już to kiedyś oglądało i tak śmiechu było co niemiara.
Po powrocie poszliśmy na obiecanego już od wczoraj skakańca.
Natomiast po obiedzie grupa pierwsza, pod okiem szkoleniowca, projektowała własne gry komputerowe, a grupa druga rozwijała zdolności plastyczne, robiąc akwaria w słoiczkach i ucząc się robić zwierzątka z balonów.
Wyszło pięknie i kolorowo, wszystkich chętnych do obejrzenia, efektów naszej pracy zapraszamy do galerii zdjęć.

Dzień V – piątek
Piątek, dla niektórych to już ostatni dzień na zimowisku, a przecież wydawać by się mogło, że całkiem niedawno był poniedziałek.
Pomimo tego, że z większością uczestników półkolonii przyszło nam się dziś pożegnać, to nikt nie był smutny… no może trochę, ale tylko wtedy, kiedy pani kierownik wraz z wychowawcami wręczali dyplomy i drobne upominki.
Wcześniej nie było czasu na smutki – rano odbyła się olimpiada kolonijna, dyscypliny były bardzo różne i każda drużyna okazała się zwycięzcą w jakiejś konkurencji, a potem była druga część wczorajszych zajęć (akwaria w słoiczkach, budowanie robotów i projektowanie gier komputerowych).
Wszystkich chętnych do obejrzenia efektów naszych starań, zapraszamy do galerii zdjęć.
Życzymy miłego weekendu i zapraszamy w poniedziałek, zapewne pojawią się nowe twarze, nowe atrakcje i nowe wrażenia

 

Komentarze

Komentarze (1)

  • 20 lutego, 2015 o 10:14 pm Agata

    Widac,ze to swietna zabawa i same uzdolnione osobki:)

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"