Edukacja

Stary Sącz. Na szkolnych przerwach uczniowie odpoczywają na leżakach

Opublikowano: 12 maja, 2022 o 8:27 am   /   przez   /   komentarze (0)

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu mają kolejną Strefę Relaksu. Tym razem, mogą się relaksować na świeżym powietrzu na wygodnych leżakach sygnowanych logiem szkoły.

To kolejna przestrzeń, gdzie mogą odpocząć między zajęciami lub wspólnie się pouczyć. Pierwsza Strefa z pufami znajduje się w budynku szkoły. Została stworzona dzięki owocnej współpracy szkoły z firmą Pufy.pl która ufundowała wygodne siedziska. Z kolei bilard i piłkarzyki przekazała Fundacja Rozwoju Sądecczyzny pani Anny Majdy.

Długie, wąskie korytarze i sale z zielonymi tablicami – to jest takie stereotypowe wyobrażenie, o szkole, które na szczęście przechodzi już do lamusa. Szkoła, w której uczniowie i nauczyciele spędzają przecież po kilkadziesiąt godzin tygodniowo powinna oferować coś więcej niż tylko sam proces dydaktyczny.

Odpoczynek podczas przerw to większa efektywność na lekcjach, a pozytywna atmosfera to nie tylko dobre samopoczucie uczniów, ale również komfort pracy nauczycieli – mówi dyrektor szkoły Krzysztof Szewczyk –Z kolei lekcje np. wychowawcze prowadzone w takich warunkach też mogą być interesujące.

Teraz uczniowie mogą korzystać ze słonecznej pogody i „naładować baterie”.

Starosądeckie liceum udowadnia, że szkoła nie musi być miejscem, do którego uczniowie przychodzą wyłącznie w celu spełnienia obowiązku edukacyjnego. Młodość jest pięknym czasem beztroski, nawiązywania przyjaźni, pierwszych miłości. To w szkole rozgrywa się większa część życia młodego człowieka i to szkoła jest scenografią wspomnień, które potem nosimy w sobie przez całe życie.

Dodatkowo szkoła rekrutuje do 4 klas. Znajdziecie tam takie innowacje jak: klasa psychologiczno-pedagogiczna, klasa medyczna, klasa prawnicza i klasa akademicka. Więcej informacji na stronie: http://www.lo.stary-sacz.iap.pl/

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a