Edukacja

Stary Sącz. Uczniowie uczą się on-line!

Opublikowano: Marzec 14, 2020 o 8:10 am   /   przez   /   komentarze (0)

Zamknięcie szkół wymusza na uczniach i nauczycielach naukę zdalną. Placówki, gdzie już w czwartek uczniowie zamienili sale lekcyjne na zajęcia przez Internet to Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie. Tam uczniowie od dwóch dni uczą się on-line.

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego dyrektor placówki Wioletta Nowak założyła uczniom klasowe adresy e-mail i tam wszyscy nauczyciele przesyłają lekcje, które uczniowie samodzielnie realizują w domu.

-Nie zrealizujemy szczegółowo kolejnych punktów szkolnego programu, ale możemy wykorzystać ten czas między innymi na aktywności edukacyjne. Może się okazać, że taka chwilowa edukacja domowa pozwoli dzieciom odkryć nowe obszary zainteresowań, albo zobaczyć, że nauka może być fajna -komentują nauczyciele.

Koronawirus się szybko rozprzestrzenia, więc musimy bardzo uważać. Nie możemy też chodzić do miejsc publicznych, więc pozostaje nam nauka w domu, która naprawdę jest fajna -komentują uczniowie.

źródło: „Dwójka”

Z kolei w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie nauka przez Internet nie jest nowością. Uczniowie objęci są edukacyjną chmurą a nauczyciele historii, języka angielskiego, biologii i innych przedmiotów bardzo często wykorzystują różnego rodzaju komunikatory i platformy e-learningowe do dodatkowych zajęć z uczniami. Dzięki takim narzędziom nauczyciele mają możliwość bezpośredniego komunikowania się z uczniami, prowadzenia konferencji czy sprawdzania prac. Od września w szkole realizowana jest także gamifikacja na lekcjach biologii. Uczniowie rozwiązują szereg zadań korzystając z różnych aplikacji i narzędzi internetowych.

Poniżej zajęcia z gamifikacji z biologii-uczniowie starosądeckiego liceum rozwiązują test, a nauczyciel kontroluje ich postępy z domu.

źródło: Aneta Mamala

Wiele innych szkół  również korzysta z możliwości prowadzenia lekcji przez Internet. To jedno z zaleceń Ministerstwa Edukacji Narodowej.Część z nauczycieli wysłała prośbę do rodziców przez dziennik elektroniczny o dopilnowanie, by uczniowie rozwiązywali zadania z podręczników oraz zeszytów ćwiczeń. Ci, którzy są obeznani z nowymi technologiami wykorzystują platformy wydawnicze i komunikatory.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a