Edukacja, Z ostatniej chwili

Szkoła dla Rodziców w Starym Sączu

Opublikowano: Sierpień 9, 2019 o 8:48 am   /   przez   /   komentarze (0)

16 lipca Ośrodek Pomocy Społecznej zakończył drugą edycję „Szkoły dla Rodziców”.Był to cykl 10 cotygodniowych spotkań dla rodziców pragnących pogłębić i wzbogacić więzi ze swoimi dziećmi.

Temat być może przyziemny i niewiążący, bo wydaje się, że każda osoba wychowująca dziecko ma się stać niejako z automatu dobrym rodzicem. Rzeczywistość jest jednak bardziej złożona. Banalne problemy takie jak na przykład nieumiejętność rozmowy z dzieckiem, brak czasu dla niego, tłumienie emocji lub też zbyt gwałtowne ich wyrażanie powodują, że nasz „wbudowany automat wychowawczy” zawodzi. Nie chcąc przyznać się do przegranej na tym polu, izolujemy problem lub winą obarczamy inne osoby zamiast szukać skutecznych metod naprawczych.

A taką metodą jest z pewności rozmowa na te tematy, podzielenie się własnymi doświadczeniami i w efekcie uzyskanie cennych wskazówek na przyszłość. Nauka towarzyszy nam od niemal kołyski, poznajemy złożone prawa fizyczne i przyrodnicze . Warto jednak część tego czasu poświęcić na naukę budowania relacji społecznych i rozwijaniu inteligencji emocjonalnej, tak aby właściwe zbalansować własne życie.

Trzecią edycję „Szkoły dla Rodziców” Ośrodek Pomocy Społecznej planuje uruchomić w przyszłym roku w okresie od maja do lipca.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a