Edukacja

Wigilia w starosądeckim Internacie

Opublikowano: 19 grudnia, 2015 o 12:25 am   /   przez   /   komentarze (3)

Prawdziwie świąteczny nastrój zapanował w Międzyszkolnym Internacie w Starym Sączu. Kolędy i pastorałki z różnych regionów kraju, śpiewane i grane przez dziewczęta i chłopców, stworzyły prawdziwie domowy klimat. Pod czujnym okiem dyrektor Lucyny Dybiec i wychowawców zorganizowano Wigilię na którą zaproszono włodarzy miasta oraz powiatu a także dyrektorów szkół.

Spotkania wigilijne w starosądeckim internacie na stałe wpisały się już do kalendarza imprez. W tym roku młodzież i wychowawcy (także emerytowani) po raz kolejny spotkali się przy biało nakrytych stołach. Był czas na dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń, którym nie było końca. Dzięki wysiłkom wspaniałych kucharek na stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw.

Życzenia dla całej społeczności uczniowskiej i wychowawców składali między innymi starosta nowosądecki Marek Pławiak, wiceburmistrz Kazimierz Gizicki , wicedyrektor gimnazjum -Wioletta Nowak oraz dyrektor starosądeckiego liceum-Krzysztof Szewczyk.

Internat Międzyszkolny w Starym Sączu jest przez dziesięć miesięcy w roku domem dla 115 uczniów, którzy wybrali naukę w starosądeckich placówkach. Najwięcej uczęszcza do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu w tym Technikum Leśnego a także Liceum Ogólnokształcącego, kształcąc się w klasie sportowej czy ratownika medycznego. Liczne jest grono z klas mundurowych wojskowej, pożarniczej oraz policyjnej w Zespole Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach. Placówka organizuje szereg kół zainteresowań. Obcowanie ze sztuką, kulturą to tylko niektóre z nich. Jak widać, są bardzo udane.

Komentarze

Komentarze (3)

  • 19 grudnia, 2015 o 12:47 am Anonim

    Gratulacje dla pani dyrektor. Pięknie wyglądaliście

  • 19 grudnia, 2015 o 7:48 pm Remus

    Czego sobie życzyli starosta Pławiak z pis i burmistrz Gizicki z PO.???

  • 19 grudnia, 2015 o 7:48 pm Remus

    Czego sobie życzyli starosta Pławiak z pis i burmistrz Gizicki z PO.??? Oby same dobre rzeczy

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"