Edukacja

ZS w Marcinkowicach: trwa remont sal lekcyjnych

Opublikowano: 5 lutego, 2022 o 10:41 am   /   przez   /   komentarze (0)

Nauka zdalna to okazja do przeprowadzenia remontów w salach lekcyjnych i odświeżenia ich. Właśnie takie prace są teraz prowadzone w Zespole Szkół w Marcinkowicach.  

Zakończyliśmy już remont gabinetu pedagoga szkolnego, w którym pomalowano ściany, ułożono panele podłogowe, zmieniono lampy i zamontowano roletę okienną – mówi Iwona Sikorska, dyrektor szkoły. – Wymieniliśmy też stare i zniszczone szafki na nowe. Pomieszczenie jest jasne i przyjazne dla uczniów, którzy spotykają się z pedagogiem.

Prace trwają w czterech salach lekcyjnych, które  potrzebowały natychmiastowego remontu. W pomieszczeniach tych odpadały tynki, były stare lampy i zniszczone drzwi.

– Te pomieszczenia nie były remontowane od wielu lat. Pracownicy najpierw musieli zdjąć kilka warstw starej, łuszczącej się i „spuchniętej” farby, wyrównali ściany i pomalowali je na jasne kolory. W dwóch salach wymieniliśmy również drzwi wejściowe – dodaje dyrektor Iwona Sikorska.

Ale to nie wszystko. Na wakacje zaplanowano prace renowacyjne na szkolnych korytarzach i w części kotłowni.

Wszystkie te działania są możliwe dzięki przychylności starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego oraz Zarządu Powiatu Nowosądeckiego – mówi dyrektor Iwona Sikorska. – W ubiegłym roku udało nam się dzięki temu przeprowadzić wiele remontów, w tym przystosować jedną z toalet na potrzeby osób niepełnosprawnych. Na ten rok mam też wielkie plany i liczę, że wszystkie uda się zrealizować.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a