Edukacja, Z ostatniej chwili

ZS w Starym Sączu: kajak pełen książek

Opublikowano: 5 kwietnia, 2022 o 6:36 am   /   przez   /   komentarze (0)

Plecak dla statystycznego Europejczyka czy Amerykanina to element podstawowego uczniowskiego wyposażenia. Wyzwaniem jest rodzaj, firma czy kolor, dlatego ciekawą akcję z „Dzień bez plecaka” zainicjowały w Zespole Szkół w Starym Sączu – Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Wolontariatu i biblioteka szkolna. Uczniowie zapakowali swoje podręczniki i przybory w koszyki, wiaderka, walizki, a nawet do kajaka, lodówki i odkurzacza.

Było to prawdziwe święto uśmiechu i kreatywności – mówi Grzegorz Skalski, dyrektor Zespołu Szkół w Starym Sączu. – Młodzież, która włączyła się do zabawy, została zwolniona tego dnia z odpytywania. Uczniowie pokazali, że tradycja, która dotarła do naszego kraju ze Stanów Zjednoczonych może być ciekawa i zabawna.

Za oceanem podczas „No backpack day” dzieci przychodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory przynoszą w rękach lub w plastikowych torbach. Akcja miała też inny cel – zwrócenie uwagi na trudne warunki bytowe oraz problemy z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a