Edukacja, Z ostatniej chwili

ZS w Starym Sączu: maturzyści pielgrzymowali na Jasną Górę

Opublikowano: 19 kwietnia, 2022 o 8:11 am   /   przez   /   komentarze (0)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół w Starym Sączu pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. W tym roku pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Zaufać Jezusowi i Maryi”.

Tegoroczni maturzyści chcieli wyprosić za przyczyną Matki Bożej nie tylko jak najlepsze wyniki egzaminów maturalnych, ale przede wszystkim pragnęli zawierzyć swoje dorosłe życie, w które wkraczają z pełną świadomością i odpowiedzialnością. Matura, która nie bez powodu jest nazywana egzaminem dojrzałości, jest pierwszym krokiem na tej drodze mówi dyrektor szkoły Grzegorz Skalski. – Patron naszej szkoły ksiądz profesor Józef Tischner powiedział: „Człowiek, którego rozum szuka wiary i którego wiara szuka rozumu – myśli religijnie. Poprzez jego myślenie przejawia się jego wiara i poprzez jego wiarę przejawia się jego myślenie. Między wiarą a myśleniem nie ma przepaści nie do przebycia. Nie ma też dążenia, by jedno zniszczyć przez drugie. Myślenie religijne wyrasta z uznania praw religii i praw rozumu. Uznając prawa rozumu, wiara staje się myśleniem, uznając prawa wiary, rozum ma prawa w jej naturze”. Nasza szkoła, wierna ideałom swojego patron, kładzie ogromny nacisk na rozwój duchowy w życiu młodego człowieka. Wiara nie jest jakimś dodatkiem, ale „jednym ze skrzydeł, na którym unosi się duch ludzki, zmierzając ku kontemplacji prawdy” (św. Jan Paweł II).

Wspólne pielgrzymowanie było również okazją do modlitwy o pokój na świecie. Ks. bp Stanisław Salaterski, który przewodniczył tej pielgrzymce, wzywał maturzystów do odważnego świadczenia w swoim życiu o Chrystusie.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a