Edukacja, Z ostatniej chwili

Życzenia Merry Christmas od pierwszoklasistów ze starosądeckiej „DWÓJKI”.

Opublikowano: Grudzień 24, 2017 o 9:12 am   /   przez   /   komentarze (0)

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu zakończyli kolejny etap projektu „Nauka języków obcych- naprawdę warto”, tym razem tworząc kartki świąteczne z życzeniami w języku angielskim. Uczniowie klasy Ia i Ib wykazali się ogromną kreatywnością i zdolnościami plastycznymi. Z wielką starannością samodzielnie napisali również życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia w języku angielskim na wykonanych kartkach świątecznych.

Na korytarzu szkolnym powstała magiczna galeria świątecznych kartek, którą mogli podziwiać wszyscy nauczyciele, emerytowani pracownicy oświaty, zaproszeni goście, którzy we czwartek spotkali się przy wigilijnym stole. Pierwszoklasiści, zaskoczeni niespodzianką jaka czekała na nich w piątkowy poranek, z uśmiechem na twarzach poszukiwali swoich kartek świątecznych i z dumą pokazywali je rodzicom, dziadkom, babciom, przyprowadzającym ich w tym dniu do szkoły. Starsi koledzy i koleżanki także z nie mniejszym zachwytem przyglądali się tej wyjątkowej świątecznej galerii i temu, z jaką starannością i precyzją uczniowie klas pierwszych napisali życzenia po angielsku.

Tworzeniu kartek świątecznych towarzyszył konkurs plastyczno-językowy „My Christmas Card”, którego laureatami zostali:
I miejsce: Antonina Zielonka 1a, Anna Majda 1b
II miejsce: Szymon Wastag 1a, Łukasz Cieśla 1b
III miejsce: Krzysztof Skoczeń 1a, Maksymilian Kowal 1b

Nagrody wręczyła pani Wioletta Nowak, dyrektor szkoły, po zakończeniu jasełek w obecności całej społeczności szkolnej. Wszystkim pozostałym autorom kartek świątecznych przyznano specjalne wyróżnienia, ponieważ tak naprawdę każda kartka z samodzielnie napisanymi życzeniami w języku angielskim wykonana przez pierwszoklasistę była niezwykle wyjątkowa. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody-niespodzianki ufundowane przez Wydawnictwo Macmillan oraz nauczycieli języka angielskiego. Po świętach na pierwszoklasistów czeka kolejne plastyczno-językowe wyzwanie.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a