Info z rejonu

Dożynki powiatowe i AGRO Nawojowa już we wrześniu! Agropromocja w Starym Sączu

Opublikowano: 7 czerwca, 2022 o 7:19 am   /   przez   /   komentarze (0)

3 i 4 września tego roku w Nawojowej odbędzie się wystawa AGRO Nawojowa. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Powiat Nowosądecki wraz z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej, Powiatowym Zakładem Aktywności Zawodowej w Nawojowej i Stowarzyszeniem NoVa Inicjatywa. Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyła się konferencja prasowa na temat tego wydarzenia.

Wystawa rolnicza odbywająca się w Nawojowej ma długoletnią historię – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Nie chcemy zmarnować tego potencjału. Właśnie dlatego podjęliśmy decyzję o organizacji wystawy w Nawojowej. Dodatkową atrakcją będą organizowane po raz pierwszy Dożynki powiatowe.

Impreza została zaplanowana na 3 i 4 września 2022 r. Będzie się odbywać na terenach przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej.

To bardzo duże przedsięwzięcie dodaje starosta Marek Kwiatkowski.Nie zabraknie na nim wystawców z różnych gałęzi rolnictwa, lokalnych producentów, występów dzieci i młodzieży, konkursów, regionalnych potraw i wielu innych atrakcji. Chcemy, aby to dwudniowe spotkanie pod nazwą „AGRO Nawojowa” wpisało się na stałe w kalendarz kulturalny Sądecczyzny.

Współorganizatorami imprezy są miasta i gminy Sądecczyzny oraz: Małopolska Izba Rolnicza, Agencja Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa oddział Kraków, Lasów Państwowych – dyrekcja w Krakowie. Patronat nad wystawą objął Henryk Kowalczyk – wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, dziennikarze pytali starostę o imprezę pod nazwą Agropromocja, która do tej pory odbywała się w Nawojowej, a w tym roku została przeniesiona na starosądeckie błonia i odbędzie się tydzień później (10 – 11 września 2022 r.).

My nie chcemy z nikim konkurować. Chcemy zorganizować imprezę, która od 29 lat kojarzy się z Nawojową, bo przecież tutaj się odbywała. Ale oczywiście jest wolny rynek, więc każdy może zorganizować spotkanie w innym miejscu. Mając na uwadze tradycje wystawy rolniczej, zapraszamy dotychczasowego organizatora Agropromocji – MODR Karniowice – do włączenia się w organizację AGRO Nawojowa i stworzenie jednej dużej imprezy. W Nawojowej mamy przygotowane całe zaplecze, łącznie z utwardzonymi placami, które w  razie deszczu na pewno lepiej się sprawdzą niż trawiaste starosądeckie błonia -dodaje starosta.

W programie AGRO Nawojowa są m.in.: Dożynki powiatowe, wystawa maszyn rolniczych, wystawa zwierząt (owce, kozy, drobny inwentarz, ptaki ozdobne, zwierzęta futerkowe, akwariowe i inne), kiermasz ogrodniczy, prezentacja firm przetwórczych, piekarni, mleczarni, pszczelarzy, kiermasz rękodzieła i rzemiosła ludowego, prezentacja ofert agroturystycznych, promocja regionów, degustacja regionalnych przysmaków, występy zespołów folklorystycznych, muzycznych i tanecznych, przejażdżki konne, strefa atrakcji dla dzieci. Nie zabraknie pokazu strzyżenia owiec metodą tradycyjną i widowiskowego redyku.
A wszystko to w pierwszy weekend września 2022 r. Już teraz zapraszamy!

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a