Info z rejonu

Powiat Nowosądecki ma nowego partnera nad Bałtykiem

Opublikowano: 21 sierpnia, 2017 o 7:19 am   /   przez   /   komentarze (0)

Powiat Nowosądecki ma nowego partnera –Powiat Wejherowski. Uroczyście podpisano umowę o partnerstwie w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu.

Zamierzamy współdziałać przede wszystkim w zakresie turystki i promocji – mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Zarówno Powiat Nowosądecki jak i Wejherowski są bardzo atrakcyjne dla gości przyjeżdżających z kraju i zza granicy. Ale to oczywiście tylko jedna z wielu dziedzin naszej współpracy. Bardzo się cieszę, że będziemy mogli wymieniać doświadczenia i pomysły z władzami Powiatu Wejherowskiego, który pod wieloma względami jest bardzo podobny do Sądecczyzny.

Powiat wejherowski leży w północnej Polsce w województwie pomorskim. Jego siedzibą jest miasto Wejherowo. Ma podobną ilość mieszkańców jak Powiat Nowosądecki i jest w większości zamieszkany przez Kaszubów.

Jak czytamy w podpisanej dzisiaj umowie „podstawą współpracy będą bezpośrednie kontakty przedstawicieli władz samorządowych, środowisk gospodarczych, firm produkcyjnych, handlowych i usługowych, a także placówek kulturalnych, sportowych oraz jednostek oświatowo-wychowawczych”. Umowę podpisali: starosta nowosądecki Marek Pławiak i starosta wejherowski Gabriela Lisius.

Bardzo miło jest nam gościć na Ziemi Sądeckiej – mówiła starosta wejherowski Gabriela Lisius. – Szukaliśmy partnera w południowej części Polski i znaleźliśmy największy i świetnie rozwijający się Powiat Nowosądecki. Mam nadzieję na długą i owocną współpracę, która w najbliższych latach zaowocuje dla mieszkańców naszych terenów.

Przez dwa dni pobytu, członkowie delegacji z Wejherowa odwiedzą m.in. Stary Sącz z klasztorem klarysek i papieskim ołtarzem, będą podziwiać widoki z platformy w Woli Kroguleckiej i atrakcje Nowego Sącza. W planach jest także degustacja wód mineralnych w Krynicy-Zdroju, wyjazd na Jaworzynę Krynicką oraz zwiedzanie ogrodów w Muszynie.

Nasi goście poznają ciekawe zakątki Ziemi Sądeckiej, aby móc później zachęcać mieszkańców Pomorza do odwiedzenia Sądecczyzny – mówi starosta Marek Pławiak. – Zapewne w niedalekiej przyszłości zaprosimy tutaj także przedsiębiorców, branżę turystyczną i oczywiście dzieci i młodzież.

W skład delegacji Powiatu Wejherowskiego wchodzą: Gabriela Lisius – starosta wejherowski, Ryszard Czarnecki – przewodniczący Rady Powiatu Wejherowskiego, Witold Reclaf – wicestarosta wejherowski, Jacek Thiel – członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego, Jolanta Król – przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Wejherowskiego, Danuta Milewczyk – radna, Piotr Syrocki – naczelnik Wydziału Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Wejherowie.

W spotkaniu wzięli udział: starosta Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk oraz członkowie Zarządu – Franciszek Kantor i Marian Ryba.

Fot. Maria Olszowska/Starostwo Powiatowe

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"