Info z rejonu, Z ostatniej chwili

Sandecja spółką akcyjną. Radni na tak!

Opublikowano: Maj 16, 2017 o 8:01 am   /   przez   /   komentarze (0)

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta radni miejscy podjęli decyzję o utworzenie przez Miasto Nowy Sącz spółki Miejski Klub Sportowy „SANDECJA” S.A. w Nowym Sączu, w której Miasto Nowy Sącz obejmie 100% udziałów.  

Uzasadnienie do podejmowanej uchwały przedstawił dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Józef Kantor. – Powołanie spółki akcyjnej Miejski Klub Sportowy „Sandecja” jest związane ze znakomitymi wynikami sportowymi piłkarzy klubu w rozgrywkach I ligi i możliwym awansem do Ekstraklasy. Stosownie do art.15 ust. 3 Ustawy o sporcie w rozgrywkach Ekstraklasy biorą udział wyłącznie kluby sportowe działające jako spółki akcyjne. Miasto jest jednoosobowym akcjonariuszem. Kapitał zakładowy spółki wynosi 1 100 tys. złotych i dzieli się na 22 000 akcji numerowanych i imiennych. Wartość jednej akcji wynosi 50 złotych. Kapitał zakładowy spółki zostanie pokryty w całości wkładami pieniężnymi przed zarejestrowaniem spółki. Dotychczasowy status klubu jako stowarzyszenia uniemożliwia otrzymanie wymaganej licencji i wyklucza jego występy w Ekstraklasie – powiedział Józef Kantor.

Prezydent Ryszard Nowak po podjęciu przez radnych decyzji o powołaniu spółki akcyjnej Miejski Klub Sportowy „Sandecja” podkreślił, że konsekwencją tej decyzji będzie konieczna dalsza ciężka praca. –  Serdecznie dziękuję za dzisiejsze głosowanie i podjętą dzisiaj decyzję. To w pewnym sensie historyczny moment – powstaje spółka akcyjna, ale na gratulacje przyjdzie jeszcze czas. Jesteśmy o krok przed awansem do Ekstraklasy. To niebywałe osiągnięcie, jednak konsekwencją tego jest konieczność dalszej ciężkiej pracy i wspólnego działania tak, aby „Sandecja” nie była tylko epizodem w Ekstraklasie, ale aby odegrała tam istotną rolę w co wierzę i o czym jestem przekonany – powiedział prezydent. – Mówiłem kiedyś, że „Sandecja” jest wizytówką Nowego Sącza i Sądecczyzny to teraz powiem, że „Sandecja” mam szansę wyjść na jeszcze wyższy poziom. To także szansa, aby młodzi adepci piłki nożnej mieli szansę na osiągnięcie sukcesów. Jutro mecz, na który zapraszam. Być może będzie to przypieczętowanie sukcesu – dodał Ryszard Nowak.

Głos w sprawie zabrał także m.in. poseł na Sejm RP Arkadiusz Mularczyk. – To historyczna chwila. Wszyscy od lat jesteśmy kibicami „Sandecji” i to, co się dzieje teraz przekracza nasze wyobrażenia. Dzisiaj jesteśmy, jako Nowy Sącz i „Sandecja”, przed wejściem do Ekstraklasy i myślę, że jest to wydarzenie historyczne dla całego regionu. Spotykam się z ludźmi i widzę ich optymizm – powiedział poseł Arkadiusz Mularczyk. – Dziękuję działaczom, sportowcom, sponsorom i wszystkim jednostkom zaangażowanym w „Sandecję”. Jestem przekonany, że to jest zobowiązanie nas wszystkich, aby ja wpierać. Dziękuję i gratuluję – zakończył poseł.

W sesji uczestniczył zarząd MKS „Sandecja” z prezesem Andrzejem Dankiem na czele oraz wieloletni piłkarz klubu, obecnie Pełnomocnik Prezydenta ds. Sportu, Arkadiusz Aleksander.

nowysacz.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a