Info z rejonu, Z ostatniej chwili

W Nowym Sączu nie zagrają dla WOŚP

Opublikowano: 8 stycznia, 2016 o 9:57 am   /   przez   /   komentarze (2)

Nowy Sącz nie zagra dla WOŚP. Sądeckie koncerty dla WOŚP odbywały się od ponad 20 lat. Teraz to już historia. W tym roku Miejski Ośrodek Kultury nie chce już „grać” z Orkiestrą. Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

Jak podaje portal Twój Sącz : Od kilku lat coraz mocniej dochodzą do głosu opinie krytykujące twórcę Orkiestry Jurka Owsiaka za nie do końca jasne finansowanie imprez odbywających się w ramach tego wydarzenia. Jednym z zarzutów jest ukrywanie kosztów organizacyjnych, ponoszonych przez lokalne samorządy, które nie są wliczane do wydatków związanych z Finałem. Z takim zjawiskiem mieliśmy do czynienia także w Nowym Sączu. Przez lata wszystkie techniczne wydatki (budowa sceny, nagłośnienie, czasem honoraria artystów) były pokrywane przez samorząd (..) niejasne było jednak finansowanie występu znanego kabaretu, na którego show obowiązywały bilety – cegiełki. Jak wówczas ustaliliśmy, grupa wystąpiła w Nowym Sączu za normalną stawkę, znacznie wyższą niż wpływy z biletów. Wątpliwości dotyczyły też pokazu sztucznych ogni w ramach „Światełka do Nieba”. Na te dwa punkty programu wydano prawdopodobnie około 25 – 30 tys. zł (..)

-Po prostu podjęliśmy taką decyzję. Nadszedł czas, żeby teraz inni popracowali przy organizacji finału –mówi Marta Jakubowska, dyrektorka MOK

W tym roku Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu prowadził jedynie nabór wolontariuszy do zbiórki pieniędzy na ulicach. W tym roku po mieście będzie chodzić około 100 osób. Sztab w MOK podliczy pieniądze, przekaże fundacji i to będzie jedyny „akcent” 24 finału WOŚP.

Czytaj także: Stary Sącz zagra dla WOŚP

Masz dla nas temat? Pisz na kontakt@starosadeckie.info i dołącz do nas na Facebooku: Starosądeckie.info

 

Komentarze

Komentarze (2)

  • 8 stycznia, 2016 o 5:20 pm waldus

    Widać że w Nowym Sączu PIS wygrał wybory-smutne to.Kto na tej decyzji straci chorzy.

  • 8 stycznia, 2016 o 6:50 pm 6

    Racja

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"