Info z rejonu

Zawiozą prezenty dla polskich rodzin mieszkających na Ukrainie

Opublikowano: 20 lipca, 2021 o 9:33 am   /   przez   /   komentarze (0)


Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski objął honorowym patronatem akcję charytatywną „LWÓW 2021″, której finał odbędzie się w dniach 29 lipca – 01 sierpnia 2021 r. Akcja jest organizowana przez Fundację Bratnia Dusza, na czele której stoi Iwona Romaniak.

Corocznie na terenie Sądecczyzny organizujemy zbiórkę darów, które później, w obecności przedstawicieli Konsulatu RP, przekazujemy rodakom ze Wschodu – mówi Iwona Romaniak. – Akcja skierowana jest do rodzin wielodzietnych z polskimi korzeniami, podopiecznych Katedry Lwowskiej i dzieci z sierocińców we Lwowie. Zawozimy głównie książki do nauki języka polskiego, bajki dla dzieci, środki czystości, środki higieny osobistej, przybory szkolne oraz odzież i słodycze.

Dary zostaną przewiezione do Lwowa w asyście konwoju motocyklistów z Polski, a od granicy pod eskortą tamtejszej policji i motocyklistów z Ukrainy wspomagających akcję.

Zasięg pomocy, którą organizujecie, ogrom zaangażowania, pracy oraz czasu, który przeznaczacie na pomoc potrzebującym jest godny podziwu i naśladowania – mówił dzisiaj starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Zawsze wspieramy tego typu akcje. Niech uśmiechy i wdzięczność obdarowanych będą nagrodą i powodem do dumy z faktu, że Państwa motto „Budujemy mosty przyjaźni tam gdzie inni stawiają bariery” czyni świat lepszym. 

Starosta przekazał dzisiaj 15 koców wełnianych dla rodaków na Ukrainie oraz materiały promocyjne.
W spotkaniu wzięła udział Justyna Tokarczyk – dyrektor Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a