Info z urzędu

Grzegorz Paleczek przewodniczącym Osiedla Zachód

Opublikowano: 31 stycznia, 2015 o 8:38 pm   /   przez   /   komentarze (7)

Dzisiaj o godzinie 17:00 mieszkańcy Osiedla Zachód (ul. Żwirki i Wigury, Piłsudskiego, Podegrodzka, Stroma, ks. Prof. Józefa Tischnera, Źródlana) wybrali swojego Przewodniczącego oraz Zarząd.

Zebranie otworzyła Radna Osiedla Ewa Zięba, ponieważ choroba przewodniczącego Osiedla – Czesława Majewskiego nie pozwoliła mu na przybycie. W Jego imieniu obecna była córka.

Na spotkaniu obecny był Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek oraz 32 mieszkańców całego Osiedla Zachód (warto dodać że wszystkich uprawnionych do głosowania jest 968!)

Przewodniczącą spotkania jednogłośnie została wybrana Antonina Rój. Komisja skrutacyjna składała się z trzech osób: Józefa Sowińska, Marian Długosz i Franciszek Rożdżyński. Przewodniczącą komisji skrutacyjnej została Józefa Sowińska, która przedstawiła zgłoszone przez mieszkańców kandydatury na Przewodniczącego oraz do Zarządu.

Wybory zostały przeprowadzone w sposób tajny zgodnie ze statutem Osiedla.

Przewodniczącym Osiedla Zachód został dr Grzegorz Paleczek zdobywając 14 głosów.

Jego konkurentami byli: Zięba Ewa (12 głosów) i Garwol Danuta (6 głosów)

Równocześnie odbyło się głosowanie do Zarządu, w którym zasiądą 3 osoby: Sojka Andrzej (23 głosy), Kulak Dorota (22 glosy) oraz Rój Antonina (21 głosów)

Ich konkurentem był także: Kruk Ryszard zdobywając 12 głosów .Według statutu Osiedla w Zarządzie może zasiadać od 3-5 osób z najwyższą liczbą głosów, jednak podczas posiedzenia mieszkańcy przegłosowali, że Zarząd będzie trzyosobowy.

Grzegorz Paleczek jest ginekologiem, położnikiem w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Starosądeckie Centrum Medyczne”. Podczas spotkania przedstawił swój program wyborczy oraz obiecał że będzie częstym gościem u Burmistrza, ponieważ – jak podkreślił -Osiedle Zachód jest najbardziej zapomnianym Osiedlem przez Urzędników.

Sprawą priorytetową dla nowego Przewodniczącego będzie aktywizacja wszystkich mieszkańców Osiedla, zważywszy na dzisiejszą przerażająco niską frekwencję. Obiecał szereg form aktywnego spędzania czasu dla seniorów ( pierwsze rozmowy już się podobno odbyły z dyrektorem Centrum Kultury i Sztuki) oraz dla dzieci ( festyn przynajmniej raz w roku).

Wykorzystując fakt z obecności Burmistrza na spotkaniu, nowy Przewodniczący zapytał między innymi kiedy będzie realizowana inwestycja kanalizacji przy ulicy Piłsudskiego, czy do Urzędu wpłynęły skargi od mieszkańców dotyczących nocnych rajdów samochodowych ulicą Piłsudskiego oraz na jakim etapie stanęły plany budowy skwerku/placu zabaw przy ulicy Źródlanej.

Głos zabrał także nowy członek Zarządu Andrzej Sojka. Zwrócił on także uwagę na problem przekraczania prędkości przez kierowców jadących ulicą Piłsudskiego. Zaapelował, by władze samorządowe pomogły w montażu fotoradaru.

Burmistrz Jacek Lelek obiecał że sprawę przekaże Komendantowi Policji w Starym Sączu, by zorganizował wzmożone kontrole radarowe. Rozwiązanie montażu fotoradaru nie wchodzi w grę, gdyż taka inwestycja zawsze łączy się z utworzeniem Straży Miejskiej – powiedział Burmistrz.

Jeśli chodzi o sprawę priorytetową dla mieszkańców ulicy Piłsudskiego czyli kanalizację, Burmistrz nie potrafił podać konkretnego terminu rozpoczęcia prac. Firma, która wygrała przetarg na wykonanie projektu napotkała szereg problemów ze strony mieszkańców ulicy. Jak powiedział Burmistrz – chodzi o pewną panią, która nie wyraża zgody by projekt przecinał jej działkę. W związku z czym do Urzędu w ostatnich dniach wpłynęło pismo, że firma żąda dużej dopłaty z powodu nieprzewidzianych (w umowie) okoliczności.

Ważą się losy i sprawa jest już na ostrzu noża – podsumował Burmistrz Jacek Lelek.

Jeśli chodzi o budowę skwerku, czy nowych chodników o które postulował nowy Przewodniczący Osiedla, Burmistrz powiedział, że najpierw należy rozwiązać sprawę kanalizacji, która pociągnie za sobą szereg kolejnych inwestycji.

W drugiej części zebrania Burmistrz Starego Sącza przedstawił wszystkim uczestnikom czym jest budżet obywatelski, oraz jakie możliwości niesie odpowiednio przygotowany projekt.

Więcej o nowym innowacyjnym projekcie jakim jest budżet obywatelski możecie przeczytać tutaj KLIK

 

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.  

 

 

 

 

 

Komentarze

Komentarze (7)

 • 31 stycznia, 2015 o 8:52 pm żenujące

  frekwencja żenująca

 • 31 stycznia, 2015 o 8:55 pm starosadeczanin

  W zebraniu uczestniczyło 31 mieszkańców . Z relacji opisanej wynika że 14+12+6 =32.To o 1 głos wiecej .podejrzana sprawa. Jeśli w protokole i na liście obecności jest 31 osób to zastanawiajcy jest wynik

 • 31 stycznia, 2015 o 9:19 pm Admin

  Bardzo przepraszamy. Nasz błąd – 32 mieszkańców (chochlik komputerowy wkradł się do redakcji) Protokół końcowy zebrania – 32

 • 31 stycznia, 2015 o 11:13 pm BBB

  Narzekają na frekwencje Ci którzy nie byli a mogli być???
  Sala pełna ludzi, więc o co chodzi???
  Tak jak z wyborami, nie idą na wybory a później najwięcej mają do gadania na tych którzy przeszli.

  Gratulacje dla Pana Grzegorza Paleczka i powodzenia.

 • 14 lutego, 2016 o 8:12 pm ąę

  „Abc”

 • 14 lutego, 2016 o 8:15 pm ąę

  „Abc”

 • 15 marca, 2016 o 12:11 pm Krzok

  Refleksja po roku . I po co było to przedstawienie z przed roku . W oczy i uszy raziło ,ze jakieś grono , więcej lub mniej , ale ważne , ustaliło kto zasiądzie na stolcu Prezesa . O co biegało , o kasę czy zaszczyty , czy jakiś inny prywatny interes , nie wiadomo , Na pewno nie o interes Osiedla . Nie ujmując nic powadze , i innym wartością osobie pana dr. Paleczka , to funkcja ta nie pasowała , ani do czasu jakim dysponuje po pracy zawodowej , ani do rodzaju zajęć jakie Musi wykonywać dobry Prezes Osiedla . Ja nie znam przyczyny rezygnacji pana Doktora z zaszczytnej funkcji , ale decyzja ta wydaje mi się nad wyraz słuszna . Bo robota ta dobrze wychodziła panu Czesławowi . Zaglądał w takie miejsca naszego Osiedla , o których inni mieszkańcy z wyższych szczebli drabiny społecznej raczej by nie weszli. Dobrze się pisze , co ? A na zebranie się nie poszło ! Ta uwaga do tych , którzy narzekają na wszelakie wybory .

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"