Info z urzędu

Krzysztof Szewczyk Przewodniczącym Osiedla Południe

Opublikowano: 7 lutego, 2015 o 7:43 pm   /   przez   /   komentarze (7)

Dzisiaj o godzinie 18:00 mieszkańcy Osiedla Południe ( ul. Węgierska, Bolesława Chrobrego, Czarnieckiego, Magazynowa, Mickiewicza, Nowa, Ogrodowa, Parkowa, Partyzantów, Rocha, Sobieskiego, 22 Stycznia, Topolowa, Henryka Barycza ) wybrali swojego Przewodniczącego oraz Zarząd.

Zebranie otworzyła dotychczasowa Przewodnicząca Osiedla -Bogusława Pasoń.

Na spotkaniu obecny był Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, Radny Osiedla Południe – Krzysztof Szewczyk i Radny Osiedla Śródmieście – Sławomir Szczepaniak oraz 68 mieszkańców całego Osiedla Południe (warto dodać że wszystkich uprawnionych do głosowania jest 1757)

Przewodniczącym spotkania (wybranym jednogłośnie) został  Zdzisław Wojnarowski. Komisja skrutacyjna składała się z trzech osób: Jan Gawroński, Bożena Plata i Aneta Mamala. Przewodniczącą trzyosobowej komisji skrutacyjnej została Aneta Mamala. Przedstawiła ona wszystkim zgromadzonym kandydatury na Przewodniczącego i członków Zarządu zgłoszonych jawnie przez mieszkańców Osiedla. Poprowadziła także tajne głosowanie zgodnie ze statutem Osiedla.

Przewodniczącym Osiedla Południe został Krzysztof Szewczyk zdobywając 36 głosów.

Jego konkurentami byli: Stefan Kamiński (24 głosów) i Sekuła Marek (7 głosów). 1 głos był nieważny.

Równocześnie odbyło się głosowanie do Zarządu, w którym zasiądzie 5 osób: Wojnarowski Zdzisław (49 głosów), Orłowski Zdzisław (44 głosy), Szewczyk Mieczysław (43 głosy) Rogóż Marek (28 głosów), Pustułka Włodzimierz (28 głosów).

Ich konkurentami byli także: Szkliński Tomasz zdobywając 25 głosów i Sekuła Marek zdobywając 24 głosy.Według statutu Osiedla w Zarządzie może zasiadać od 3-5 osób z najwyższą liczbą głosów. Podczas posiedzenia mieszkańcy przegłosowali, że Zarząd będzie pięcioosobowy.

Krzysztof Szewczyk jest Radnym Rady Miejskiej VII Kadencji wybranym w samorządowych wyborach w 2014 roku. Jest Dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, nauczycielem wychowania fizycznego i Wiceprezesem Szkółki Piłkarskiej UKS Sokoliki.

W drugiej części zebrania Burmistrz Starego Sącza przedstawił wszystkim uczestnikom czym jest budżet obywatelski, oraz jakie możliwości niesie odpowiednio przygotowany projekt.

Więcej o nowym innowacyjnym projekcie jakim jest budżet obywatelski możecie przeczytać tutaj KLIK

 

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.  

 

Komentarze

Komentarze (7)

 • 7 lutego, 2015 o 8:39 pm vox

  Naczelny lanser Starego Sącza kolejny raz przegrał i nie jest ani przewodniczacym ani członkiem Zarządu. No cóż tak medialna kariera się kończy. Ciekawy jestem kiedy ROS podejmą jedyna słuszną decyzję.

 • 7 lutego, 2015 o 9:03 pm VOX POPULI

  Widzę, że moje określenie stało się niezwykle popularne 😀 Ciekawe co on tam robi… Byle gdzie – byle na afiszu. To się robi żałosne Panie MS. Działkowicze też go już mają dość. Gratulacje dla Pana Szewczyka i oby Słoneczne wybrało równie mądrze.

 • 9 lutego, 2015 o 8:12 am zelwa

  do vox i vox populi
  jak On się skończy to Wy też (w końcu bo tylko narzekacie) 🙂 taka mieścina a tyle nienawiści – żal

 • 9 lutego, 2015 o 4:33 pm absolwentka LO

  Pan Szewczyk pełniąc funkcję dyrektora LO, powinien zadbać o szkołę a nie startować w wyborach na przewodniczącego. Serce boli. że Pan Dyrektor za swoich „rządów” doprowadził szkołę do takiego stanu, że młodzież starosądecka woli dojeżdżać do nowosądeckich liceów.

 • 9 lutego, 2015 o 4:51 pm XYZ

  Panie Szewczyk Szkoła z 66-letnią tradycją dogorywa. To efekt pańskich rządów. Może czas się zająć szkołą a nie szukać nowego miejsca pracy u pana Lelka. Ludzie to widzą.
  Pozdrawiam

 • 11 lutego, 2015 o 12:45 pm xyz

  Mam wrażenie, ba jestem przekonany, że „wyrósł” kolejny lanser SS

 • 11 lutego, 2015 o 12:48 pm ela

  Tak, kolejny LANSER.
  P. Szewczyk niech Pan się szkołą zajmie, bo zamkną. Dziesięć srok za ogon a efekty? właśnie widać.Dzieci trenować, dyrektorować i jeszcze na radnego i przewodniczącego. Szkoda gadać!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"