Info z urzędu

Marcin Szmigiel Przewodniczącym na Osiedlu Słonecznym

Opublikowano: 28 lutego, 2015 o 6:24 pm   /   przez   /   komentarze (12)

Dzisiaj o godzinie 17:00 mieszkańcy Osiedla Słonecznego wybrali swojego Przewodniczącego oraz Zarząd.

Zebranie otworzył dotychczasowy Przewodniczący Osiedla -Marek Sekuła.

Na spotkaniu obecny był Wiceburmistrz Kazimierz Gizicki, Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Zielińska, Radna Osiedla Słonecznego  – Beata Wenecka-Lipka, Radny Osiedla Śródmieście – Sławomir Szczepaniak, Daniel Śmierciak –  Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich i Administracyjno-Gospodarczych oraz 43 mieszkańców całego Osiedla  (warto dodać że wszystkich uprawnionych do głosowania jest 1166)

Komisja skrutacyjna składała się z trzech osób: Maślanka Jan, Bochenek Józef i Faron Krystyna. Przewodniczącym trzyosobowej komisji skrutacyjnej został Maślanka Jan. Przedstawił on wszystkim zgromadzonym kandydatury na Przewodniczącego i członków Zarządu zgłoszonych jawnie przez mieszkańców Osiedla. Poprowadził także tajne głosowanie zgodnie ze statutem Osiedla.

Przewodniczącym Osiedla Słonecznego został Marcin Szmigiel zdobywając 19 głosów.

Jego konkurentami byli: Dziedzic Julia (16 głosów) i Bochenek Katarzyna (8 głosów)

Równocześnie odbyło się głosowanie do Zarządu, w którym zasiądzie 5 osób: Jastrzębski Robert (30 głosów), Wilkosz Marek (28 głosów), Białka Jakub (25 głosów), Szczygieł Łukasz (23 głosy) i Bochenek Katarzyna(23 głosy).

Ich konkurentami byli także: Obrzud Stanisław (15 głosów) i Mrówka Elżbieta (13 głosów). Według statutu Osiedla w Zarządzie może zasiadać od 3-5 osób z najwyższą liczbą głosów. Podczas posiedzenia mieszkańcy przegłosowali, że Zarząd będzie pięcioosobowy.

W drugiej części zebrania Wiceburmistrz Starego Sącza przedstawił wszystkim uczestnikom czym jest budżet obywatelski, oraz jakie możliwości niesie odpowiednio przygotowany projekt.

Więcej o nowym innowacyjnym projekcie jakim jest budżet obywatelski możecie przeczytać tutaj KLIK

 

Komentarze

Komentarze (12)

 • 28 lutego, 2015 o 6:31 pm ole

  czyli zostaje wszystko po staremu ! a ludzie dalej sobie w domu śpijcie ! namaszczenie panów S pomogło !

 • 28 lutego, 2015 o 7:31 pm kandydat 007

  było głosować na K.B. to teraz macie

 • 28 lutego, 2015 o 8:15 pm vox

  Lud osiedla przemówił w dzisiejszych wyborach. Po dwóch kadencjach odchodzi pan Marek Sekuła, który był również Radnym. Słoneczne ma nową radną teraz nowego przewodniczącego. Czas pokaże jak będzie układała się współpraca między nimi oby z korzyścią na wszystkich.

 • 28 lutego, 2015 o 9:06 pm obserwator

  A Pan Szczepaniak zaliczył chyba wszystkie zebrania mieszkańców!!!! wcześnie ta kampania wyborcza na Burmistrza!!!! na miejscu Pana Lelka Już bym się bał

 • 1 marca, 2015 o 7:20 am mieszkaniec

  co do ilości osób uczestniczących ……dobrze, bo nie było tłoku !

 • 1 marca, 2015 o 7:47 am Anonim

  Pana Sekuły jak by nie było ale jest nadal he bo to jego namaszczenie ! ale jego blok był zdyscyplinowany i wygrał ! ma wiele czasu bo za bardzo zapracowanym człowiekiem nie jest z tego co wiem !

 • 1 marca, 2015 o 11:46 am lolek

  Gratulacje,mysle ze jezeli lojalni mieszkancy pomaga wejsc w nowa funkcje ,nowemu przewodniczacemu,bez zazdrosci i krytyki to mozna wiele razem dokonac—tylko solidarnie a nie na wstepie negowac–zeby sie czegos nauczyc ,trzeba zaczac,nawet od zera,Osiedle ma rozsadnych mieszkancow

 • 1 marca, 2015 o 12:22 pm lolek

  mysle ze jezeli nie bedzie zawisci tylko wsparcie ,to bedzie ok.–coz Polacy nie sa wyrozumiali

 • 1 marca, 2015 o 12:24 pm ja

  i juz jakies ale,i domysly,po co siac zamet???

 • 1 marca, 2015 o 2:18 pm ole

  no bo tak jest ale wygrał to wygrał ! pozatym może to przyznać każdy poprzedni przewodniczący że funkcja ta wiele nie daje to nie sołtysi co mają budżet sołecki po kilkanaście tysięcy raz, a dwa prawie cała powierzchnia osiedla należy do grodzkiej spółdzielni lub ludzi prywatnych to gmina może sobie znaki na głównej drodze powymieniać lub oświetlić i tyle
  PS jak by coś w tym nie było by się nikt nie odzywał wiec Panowie S spokojnie !

 • 1 marca, 2015 o 4:25 pm rys

  mysle–Osiedle sie rozwija,ludzie wiecej przyjazni,,moze nie bedzie domyslow czemu ten,a nie inny sie dostal do rady,–zgoda buduje,niezgoda rujnuje–POWODZENIA GLOWA DO GORY-BEDZIE OK.

 • 20 marca, 2015 o 9:48 am Terrell

  Polecam jeszcze dsuyskje młodych matek lub przyszłych matek na odpowiednich forach portalu onet.pl!Kiedyś pokazał mi to kolega aby udokumentować czym ogłupia się Jego żona siedząc w domu w oczekiwaniu na potomka

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"