Kultura

Jubileusz zespołu Pokolenie JP2

Opublikowano: 19 czerwca, 2015 o 11:17 pm   /   przez   /   komentarze (0)

W najbliższą niedzielę (21 czerwca) starosądecki Ołtarz Papieski stanie się miejscem celebracji Diecezjalnego Święta Rodziny oraz upamiętnienia wizyty Ojca Świętego w grodzie św. Kingi. Warto także zauważyć, iż w tym dniu jeden z występujących zespołów – Pokolenie Jana Pawła II- będzie obchodzić swoje dziesięciolecie. 

Sięgnijmy do historii grupy. Rozpoczęła ona działalność zaraz po śmierci Papieża-Polaka. Pod opieką pana Mieczysława Zagórowskiego ( nauczyciela z Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu, założyciela grupy) oraz księdza Henryka Homoncika, realizowała ona misję ewangelizacji za pomocą religijnych utworów inspirowanych nauką i działalnością Jana Pawła II. Zespół, oprócz zwykłych koncertów, ma na swoim koncie wiele podróży, m.in. wyjazd będący nagrodą w prestiżowym konkursie Moje spotkania z Ojcem Św. Janem Pawłem II do Rzymu, czy też na zaproszenie Polonii do Paryża i Irlandii . W 2009 roku wydał pierwszą płytę Nie lękajcie się. Warto zaznaczyć, że w ciągu dziesięciu lat w działalność tej grupy włączyły się 52 osoby, użyczające swych umiejętności w śpiewie, grze na gitarze, skrzypcach oraz perkusji.

Pokolenie JP2 rozpocznie obchody swojej działalności Mszą świętą na terenie Domu Rekolekcyjnego Opoka o godzinie 1430. Później o 1645 odbędzie się koncert grupy, będący jedną z atrakcji Święta Rodziny.  Na 1840 planowane jest spotkanie obecnych i byłych członków oraz ich przyjaciół w murach starosądeckiego liceum wraz z uroczystym zakończeniem.

baner 3

Rafał Sułkowski

uczeń klasy dziennikarskiej

LO im. Marii Skłodowskiej-Curie

w Starym Sączu

Warto przeczytać: Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"