Kultura

Nagrody z okazji Dnia bibliotekarza

Opublikowano: 8 maja, 2021 o 8:27 am   /   przez   /   komentarze (0)

Z okazji przypadającego dzisiaj (8 maja) Dnia bibliotekarza, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podziękował wszystkim pracownikom Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu za propagowanie czytelnictwa.

Dziękuję wszystkim pracownikom bibliotek za ich pracę, entuzjazm i kreatywne działania w propagowaniu czytelnictwa mówi starosta Marek Kwiatkowski.To bardzo ważne, aby szerzyć zamiłowanie do książek i zachęcać do ich czytania już najmłodsze dzieci. Książki to skarbnica wiedzy, ale też wspaniała przygoda. Wkład bibliotekarzy w upowszechnianie czytelnictwa jest nieoceniony. Jeszcze raz dziękuję i życzę wytrwałości w kształtowaniu młodych umysłów.

Praca w bibliotece, to jednak nie tylko wypożyczanie książek. To również organizowanie spotkań z autorami, wystaw czy lekcji bibliotecznych. Przez pandemię koronawirusa ta działalność została nieco osłabiona, jednak pracownicy Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu planują wiele tego typu projektów. Już w czerwcu zostanie otwarta kolejna filia biblioteki – tym razem w Przysietnicy.

Starosta, jak co roku, przyznał także nagrody finansowe dla wyróżniających się bibliotekarzy pracjących w filiach Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu.

Z okazji Dnia bibliotekarza wyróżnił nagrodami finansowymi cztery panie. Nagrodę Starosty otrzymały: Justyna Łękawska (Gminna Biblioteka Publiczna w Rytrze), Anna Motyka (Gminna Biblioteka Publiczna w Grybowie z/s Stróżach), Wioletta Orłowska (Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu), Ewelina Wódkiewicz (Biblioteka Publiczna Gminy Krynica Zdrój).

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a