Kultura

Pierwsze miejsce dla strażackiej orkiestry z Piwnicznej

Opublikowano: Wrzesień 29, 2020 o 6:25 am   /   przez   /   komentarze (0)

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wziął udział w uroczystym podsumowaniu V Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych. Nagrodę w wysokości 2000 zł wręczył zdobywcom pierwszego miejsca – muzykom z orkiestry OSP w Piwnicznej-Zdroju. Awansowała ona w ten sposób do wojewódzkiego przeglądu, który odbędzie się w 2021 r.

Tegoroczna edycja, z uwagi na COVID-19, miała nietypowy przebieg. Z powodu koronawirusa komisja konkursowa oceniała orkiestry w ich siedzibach, a na finał, który odbył się w Wiejskim Domu Kultury w Rożnowie, zaproszono tylko reprezentacje poszczególnych zespołów. Publiczności zaprezentowała się szerzej jedynie orkiestra OSP z Rożnowa, która dała finałowy koncert. Otrzymała ona wyróżnienie, podobnie jak orkiestry z Florynki i Tęgoborzy.

Powiat wspiera finansowo działania 102 istniejących na Sądecczyźnie ochotniczych straży pożarnych.Korzystają one z realizowanych przez Powiat programów Kulturalne Sądeckie oraz Bezpieczne Sądeckie.

Z powodu obostrzeń związanych z COVID-19 nie mogłem wysłuchać występów wszystkich uczestniczących w przeglądzie orkiestr – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Z przyjemnością obejrzałem natomiast koncert gospodarzy, czyli OSP w Rożnowie. Cieszy wysoki poziom muzyczny zespołu, tworzonego w dużej mierze przez młodzież, która garnie się do straży pożarnej i daje nadzieję, że te ochotnicze jednostki będą nadal się rozwijać.

Fot. Paweł Szeliga

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a