Ludzie z pasją

Jakub Szewczyk rozpoczyna sezon rajdowy 2015

Opublikowano: Kwiecień 16, 2015 o 12:45 pm   /   przez   /   komentarze (4)

Jakub Szewczyk to młody kierowca rajdowy ze Starego Sącza, z którym jakiś czas temu mięliśmy okazję porozmawiać. W tym wywiadzie zdradza nam swoje plany na sezon 2015

Podobno zmieniłeś teraz samochód czy mógłbyś nam coś  więcej o tym opowiedzieć ?

W tym sezonie będziemy startować Hondą Civic Type –R z 2005 roku.  Pojemność silnika to 2 litry, posiada 230 koni mechanicznych. Jest to dla mnie duża zmiana, gdyż w tamtym sezonie startowałem Citroenem C2, który miał około 140 koni mechanicznych.

Czemu właśnie ten samochód i czy miałeś okazję już zaliczyć w nim pierwsze kilometry?

Wybrałem ten samochód, ponieważ była to dla mnie najlepsza opcja. Wiem, że jest doskonale przygotowany do udziału w rajdach, gdyż wcześniej tą Hondą jeździł  Łukasz Pieniążek, który zdobył nią Mistrzostwo Śląska.  Poza tym do tej pory nie miałem okazji startować na profesjonalnym zawieszeniu rajdowym, a nowy samochód posiada takie właśnie zawieszenie. Z całą pewnością jednak będziemy musieli mocno się przyłożyć do wypracowania optymalnych ustawień tego  zawieszenia.

9-tego kwietnia miałem okazje przejechać  pierwsze kilometry „Hanią” (czyt. Hondą)  na testach w Ustroniu. Wrażenia i odczucia są jak najbardziej pozytywne auto daje dużo możliwości jest mega szybkie ale i przy tym bezpieczne.

Jakie są Twoje plany na sezon 2015 ?

W tym sezonie planowałem starty w RPP, lecz ze względu  na liczne zmiany w regulaminie,  RSMŚ są dla mnie najlepszą opcją. Na samym początku głównym celem będzie nauka współpracy z nowym samochodem, aby móc szybko i bezpiecznie poruszać się po odcinkach. Konkurencja na pewno będzie duża a starty emocjonujące. Zakładam pokonywać kilometry bez większych przygód, a także zwiększać tempo jady z rajdu na rajd.  Moim celem – jak zapewne każdego rajdowca – to znalezienie się wśród najlepszych, czyli w czołówce .

Jak nastawienie przed pierwszym startem ?

Moje nastawienie jest bardzo pozytywne. Cieszę się bardzo, że w ogóle będę mógł wystartować w tym sezonie, bo mój udział w rajdach na początku roku stał pod dużym znakiem zapytania.  W pierwszym starcie który odbędzie się już w ten weekend tj.18-19 04.2015 w Mikołowie, nie  nastawiam się jednak na osiągnięcie jakiegoś konkretnego wyniku, gdyż jeszcze nie znam dobrze auta. Planuję najpierw się z nim oswoić, aby – dobrze przygotowany –w kolejnych rajdach przystąpić do walki o miejsca na podium.

Kto będzie się zajmować przygotowaniem samochodu?

Hondę do startów będzie przygotowywać,  firma GGCar z Będzina  która doskonale zna samochód od podstaw i to oni będą w sezonie 2015 dbać by Hania dojeżdżała bezawaryjnie do mety.

Czy Twoim pilotem nadal będzie Kamil Heller?

Niestety nie. Kamil w tym roku jest bardzo zapracowany, ale nadal będzie ze mną współpracował. W tym sezonie na prawym zasiądzie Maciej Wilk – również doświadczany pilot.

Rajdy samochodowe wymagają sporych nakładów finansowych aby zrealizować ambitne cele, czy masz swoich stałych partnerów?

W tych czasach ciężko zdobyć sponsorów, gdyż jeszcze niezbyt wielu ludzi widzi w sporcie motorowym potencjał marketingowy. Zdołaliśmy jednak  zebrać fundusze pozwalające na zakup nowego samochodu i pierwsze starty.  W tym miejscu bardzo dziękuję za wsparcie firmom: ATC, LW SERWIS, WILIMEX, TIVO TRANS, ARTPOL, COPKATRANS, PREMIUM DETAILING, EPI i Piętka Technology.

Na koniec pytanie do pilota: Co sądzisz o współpracy z Jakubem Szewczykiem?

To dla mnie zaszczyt, jeśli młodszy kolega chce skorzystać z mojego doświadczenia, i chce zdobywać doświadczenie razem ze mną. Mam nadzieję że stworzymy zgrany duet , a wyniki tylko to potwierdzą.

 

Bardzo dziękuje za rozmowę i zapraszam wszystkich do śledzenia efektów sportowych Jakuba zmagań na fanpage: https://www.facebook.com/jakubszewczykrally?ref=hl

 

Warto przeczytać: Jakub Szewczyk -starosądecki rajdowiec oraz Jakub Szewczyk 3 w plebiscycie na Najlepszego Sportowca Roku 2014

 

Komentarze

Komentarze (4)

 • Kwiecień 18, 2015 o 10:24 am krzysiek

  Powodzenia 🙂

 • Kwiecień 18, 2015 o 10:53 am Anonim

  Tak Trzymac KUBA!

 • Kwiecień 18, 2015 o 10:54 am ola

  Jestes THE BEST! Powodzenia.

 • Kwiecień 19, 2015 o 3:44 pm fsafgsag

  BRAWO KUBA! Trzymamy kciuki! I do METY!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a