Na sygnale, Z ostatniej chwili

Krynicka Grupa GOPR trzecia w Polsce!

Opublikowano: 16 września, 2015 o 1:56 pm   /   przez   /   komentarze (0)

W sobotę 12 września w Karłowie odbyły się XXI Ogólnopolskie Zawody w Ratownictwie Górskim zorganizowane przez Grupę Wałbrzysko-Kłodzką oraz Zarząd Główny GOPR. W zawodach wzięły udział reprezentacje wszystkich 7 grup regionalnych GOPR, Bergwachtu, Państwowej Straży Pożarnej, a także jednostki ratownictwa górniczego. Łącznie 21 zespołów.

Zawodnicy mieli do wykonania zadania rozmieszczone na trasie biegu terenowego o długości 9 kilometrów wykorzystując techniki stosowane w ratownictwie górskim.  W trakcie rywalizacji ratownicy musieli w jak najkrótszym czasie przy użyciu przyrządów alpinistycznych kilkukrotnie wspiąć się na Szczeliniec, po czym opuścić się w dół wyznaczoną trasą zawierającą pionowe i poziome układy linowe. Musieli również wykazać się podczas takich elementów technicznych jak m.in. dojście do poszkodowanego i jego ewakuacja przy użyciu technik wyciągowych.

Zespoły rywalizowały z dwóch kategoriach: reprezentacje drużyn służb ratownictwa górskiego oraz drużyn spoza ratownictwa górskiego.

Reprezentacja Grupy Krynickiej w składzie: Grzegorz Hyblik, Maciej Janiszewski i Jakub Przystaś zajęła III miejsce. Trasę pokonali w czasie 1 godz. 18 min. 23 sek. Pierwsze miejsce w klasyfikacji służb ratownictwa górskiego zajęli ratownicy Grupy Karkonoskiej (Tomasz Krotowski, Andrzej Sokołowski i Sławomir Czubak).

Wśród zespołów spoza służb ratownictwa górskiego najlepszą okazała się drużyna PSP Gdańsk (Piotr Dembicki, Tomasz Rozgoński i Tomasz Zwoliński).