Na sygnale, Z ostatniej chwili

W Łącku spotkały się Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z całego Powiatu!

Opublikowano: 2 lipca, 2017 o 8:46 am   /   przez   /   komentarze (2)

1 lipca w Łącku odbył się jubileuszowy V Powiatowy Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, który w tym roku miał charakter edukacyjny. W zlocie wzięło udział 61 drużyn i ponad trzystu uczestników. Była to rekordowa liczba uczestników zlotu.

Po otwarciu zlotu w Amfiteatrze na Jeżowej Górze drużyny ruszyły w  trasę liczącą ponad 4 kilometry. Na trasie należało zgłosić się w wyznaczone miejsca gdzie odbywały się krótkie zajęcia edukacyjne i testy z poszczególnych specjalizacji realizowanych przez strażaków. W pierwszym punkcie w remizie OSP Łącko były zajęcia uczące jak prawidłowo odczytywać oznaczenia  na słupkach zlokalizowanych przy drogach.

Na Rynku w Łącku przy studni Św. Floriana były informacje o patronie strażaków oraz informacje o hymnie ZOSP RP. W następnym punkcie nad rzeką Dunajec były zajęcia z ratownictwa wodnego. W kolejnym punkcie nad potokiem były zajęcia z budowy punktów czerpania wody na ciekach wodnych. Przy budynku gimnazjum były zajęcia z kwalifikowanej pierwszej pomocy. W ostatnim punkcie były zajęcia z wiązania  węzłów.

Na stadionie sportowym odbyło się uroczyste zakończenie i grill. Pomimo niekorzystnej pogody  i padającego deszczu, wszystkie drużyny pokonały wyznaczoną trasę. Humory wszystkim uczestnikom dopisywały. Za rok kolejny zlot odbędzie się w Muszynie.

fot. PSP NS

Komentarze

Komentarze (2)

  • 2 lipca, 2017 o 2:19 pm Anonim

    Fajne******

  • 2 lipca, 2017 o 2:20 pm Anonim

    Spoko

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"