Na sygnale, Z ostatniej chwili

Policjanci ruchu drogowego korzystają z nowoczesnych laserowych mierników prędkości

Opublikowano: 22 maja, 2023 o 6:16 am   /   przez   /   komentarze (0)

W ramach projektu pn. Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji etap II, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, do policjantów ruchu drogowego w pierwszym kwartale tego roku trafiły laserowe mierniki prędkości z rejestracją obrazu. Doposażenie Policji w przyrządy laserowe zwiększa bezpieczeństwo w ruchu drogowym i pozwala realizować nadzór w zakresie pomiaru prędkości w sposób efektywny i skuteczny.

100 szt. laserowych mierników prędkości z rejestracją obrazu LTI 20/20 TruCAM II zakupiono dla policjantów ruchu drogowego w pierwszym kwartale br.

W ramach umowy wykonawca przeprowadził również instruktaż dla użytkowników z zakresu obsługi dostarczonych laserowych mierników prędkości.

Doposażenie policjantów ruchu drogowego w nowoczesne laserowe mierniki prędkości umożliwia precyzyjne wykonanie pomiaru z większej odległości. Sygnał do zatrzymania podawany jest dzięki temu z odpowiednim wyprzedzeniem, co zapewnia możliwość płynnego i bezpiecznego zatrzymania pojazdu w warunkach wzmożonego ruchu drogowego. Tym samym pozwala to na efektywny i skuteczny nadzór w zakresie pomiaru prędkości, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

źródło i fot. Policja Nowy Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n