Na sygnale, Z ostatniej chwili

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. katastrofy w ruchu lądowym w Łęce

Opublikowano: Sierpień 9, 2018 o 9:14 pm   /   przez   /   komentarze (5)

Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu wszczęła w dniu dzisiejszym śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 8 sierpnia 2018 roku w miejscowości Łęka (gm. Korzenna) nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym.

Jak informuje Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu:

„W dniu 9.08.2018 r. prokurator Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu J.S. ogłosił zarzut popełnienia przestępstwa z art. 173 § 4 k.k. polegającego na nieumyślnym sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób w ten sposób, że kierujący samochodem ciężarowym m-ki MAN jadąc drogą powiatową w kierunku miejscowości Korzenna, na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn gwałtownie zjechał na lewy pas ruchu, uderzając w nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd marki Nissan Patrol, w wyniku czego kierujący tym pojazdem mężczyzna doznał obrażeń ciała w postaci stłuczenia łokcia ręki lewej, urazu głowy oraz ogólnych potłuczeń ciała, a dwie pasażerki tego pojazdu doznały ogólnych potłuczeń ciała, a następnie samochód ciężarowy m-ki MAN uderzył czołowo w pojazd marki Volkswagen Passat, którym podróżowały cztery osoby, w wyniku czego kierujący pojazdem mężczyzna oraz jego małoletni syn ponieśli śmierć na miejscu, a jego żona, znajdująca się w zaawansowanej ciąży zmarła po przewiezieniu do szpitala, natomiast druga małoletnia córka doznała ogólnych potłuczeń ciała, po czym samochód ciężarowy MAN uderzył w pojazd Opel Astra przygniatając ten samochód, który wraz z samochodem ciężarowym zsunął się do rowu, w wyniku czego kierujący pojazdem Opel Astra doznał obrażeń ciała, które spowodowały u niego chorobę realnie zagrażającą życiu w rozumieniu art. 156 § 1 pkt 2 k.k., a nadto w wyniku zdarzenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia narażone zostały cztery osoby podróżujące samochodem osobowym marki Peugeot, poruszającym się w kierunku miejscowości Nowy Sącz, jadącym bezpośrednio za pojazdem Opel Astra, którego kierowca w wyniku podjęcia manewru obronnego tj. gwałtownego skrętu w lewą stronę, uniknął czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym MAN. Podejrzany złożył wyjaśnienia, w których przedstawił swoją wersję zdarzenia, twierdząc, iż nie wie, dlaczego doszło do zjechania prowadzonego przez niego pojazdu na lewy pas drogi, podkreślając, iż nie nastąpiło to z jego winy”

Komentarze

Komentarze (5)

 • Sierpień 10, 2018 o 2:39 am ja

  Tragedia ! Wyrazy wspolczucia dla rodzin 🙁 a tak na marginesie to co za nieuk pisal ten raport ????

 • Sierpień 10, 2018 o 10:19 am Sądeczanin

  nieuk,,,dobrze powiedziane,,,mam kilka pism z prokuratury odnoście moich spraw i tam dopiero są jaja ,z prawa i przepisów,a wszystko napisane tak jak by to jakiś laik pisał nie prokurator.Co do wypadku to straszna tragedia.Biedni ludzie.Kierowca pewno gadał przez telefon albo pisał sms.

 • Sierpień 10, 2018 o 11:11 am Laszka

  Oczywiscie ze on jest niewinny.. mam nadzieje, ze zrobia co trzeba zeby wsadzic go do wiezienia, choc zycia to nikomu nie wroci. I biedne dziecko zostanie z taka straszna traumba do konca zycia.

 • Sierpień 10, 2018 o 2:35 pm Obserwator

  Wszyscy oczywiście szkalują kierowcę ciężarówki, nie rozważając sytuacji, że na chwilę przed zderzeniem, mógł zasłabnąć… Mógł tez korzystać z telefonu… Prawo na szczęście nie jest czarno-białe, jak mogłoby się to wydawać pozbawionym empatii i wyobraźni ludziom.

 • Sierpień 10, 2018 o 10:56 pm dziki

  Cokolwiek robił, to robił, ale niekoniecznie gadał, czy pisał. Chcecie wsadzać kierowcę do więzienia, a nie macie pojęcia o przyczynach. Wsadzić do pudła da się każdego, nawet niewinnego. Ale po co. Poczekajmy, co ustalą biegli. Jeżeli jest wina kierowcy, to poniesie konsekwencje, a jeżeli było to zdarzenie losowe, typu niespodziewana awaria, pęknięta opona, załabnięcie itp., to czy jest sens wstawiać kierowcę do więzienia?
  Czasem tak czytam różne komentarze, to zauważam, że najpierw płacz, że trzeba kogoś usadzić, a gdzieś indziej, że ktoś za niewinność siedzi. Masakra. A co jeśli gość nie jest winien, a przeczyta sobie taki komentarz. Głupio? Postawcie się ludzie w jego sytuacji. A tak na marginesie, zanim zaczniecie wytykać prokuraturze sposób pisania raportów, to sami piszcie zgodnie z zasadami ortografii i interpunkcji. 🙂

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a