Na sygnale

Siedmiogodzinna akcja GOPR. Turyści utknęli w rejonie Złomistego Wierchu

Opublikowano: 23 stycznia, 2023 o 7:49 am   /   przez   /   komentarze (0)

Dwóch mężczyzn zmęczonych wędrówką utknęło w rejonie Złomistego Wierchu w Beskidzie Sądeckim. Akcja ratunkowa GOPR w skrajnie trudnych warunkach trwała ponad siedem godzin. „Życie po raz kolejny pokazuje, iż nie należy lekceważyć nawet mniejszych potocznie nazywanych ‚kapuścianych gór’ bo i one potrafią zbierać swoje żniwa” – komentują ratownicy.

W piątek w godzinach wieczornych dyspozytor CSR Krynica otrzymał informację o turyście, który dotarł do schroniska na Przehybie z informacją że w rejonie Złomistego Wierchu utknęli dwaj Jego koledzy, którzy wyczerpani i zmarznięci nie mogli kontynuować wycieczki. Dyspozytorowi udało się skontaktować z poszkodowanymi, którzy udostępnili swoje dokładne położenie w aplikacji Ratunek.

Do działań wyruszyły pierwsze zespoły ratowników z Piwnicznej, Krynicy i Szczawnicy. –Po zabezpieczeniu termicznym mężczyzn i dotarciu kolejnych zespołów ratowników rozpoczął się ich transport do schroniska. Po około dwóch wyczerpujących godzinach obaj turyści znaleźli się już w schronisku. Na szczęście nie wymagali hospitalizacji -relacjonują strażacy.

Cała akcja trwała ponad 7 godzin.

fot. GOPR Krynica

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"