Ogłoszenia parafialne

Członkowie Akcji Katolickiej i KSM będą wspólnie świętować

Opublikowano: Listopad 21, 2018 o 9:08 am   /   przez   /   komentarze (0)

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Członkowie tych ruchów z całej diecezji będą się wspólnie modlić w bazylice katedralnej w Tarnowie. Mszy św. w niedzielę o godzinie 10.30 będzie przewodniczyć biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Już o godz. 9.00 w auli Jana Pawła II obok katedry odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej, podczas którego rozstrzygnięty zostanie konkurs związany z setną rocznicą odzyskania niepodległości pod hasłem „Myśląc Ojczyzna – Jan Paweł II do Polaków”.

Na Mszy św. będą się także modlić członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Nowe osoby, które będą składać przyrzeczenie przyjadą do Tarnowa z Zabawy. Tam od soboty trwał będzie dla nich dzień skupienia. Młodzi wezmą udział w Drodze Krzyżowej w Wał – Rudzie. Zaplanowano też Mszę św. w sanktuarium bł. Karoliny, uwielbienie, pracę w grupach i czas na integrację. Rano w niedzielę młodzi przyjadą do Tarnowa. Po Mszy św., KSM spotka się w auli Jana Pawła II. Będzie wręczenie dyplomów i wyróżnień oraz część artystyczna.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest także patronalnym świętem Liturgicznej Służby Ołtarza.

diecezjatarnowska.pl

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a