Polityka, Z ostatniej chwili

Czy rezolucja zatrzyma tranzyt w Dolinie Popradu! Jak zagłosują radni Starego Sącza?

Opublikowano: Październik 7, 2020 o 7:07 am   /   przez   /   komentarze (0)

Radni Piwnicznej-Zdrój i Rytra przyjęli już rezolucję w sprawie wstrzymania tworzenia tranzytowego korytarza transportowego Doliną Popradu. W najbliższych dniach do Rady Miejskiej Starego Sącza wpłynie podobny projekt, który -jeśli będzie spełniał wszystkie określone wymagania -zostanie poddany pod głosowanie. Jak zagłosują starosądeccy radni?

W ostatnich dniach podobną rezolucję przyjęli radni Piwnicznej i radni Rytra. Jest to pokłosie protestu mieszkańców, którzy dają swój wyraźny sprzeciw budowie obwodnicy, która ma posłużyć jako korytarz tranzytowy. Komitet Społeczny dobitnie wskazuje, że nie chcą blokować inwestycji tylko nie zgadzają się na tiry. 16 października planują protest na rondzie w Starym Sączu. (zobacz)

Jak czytamy w rezolucji przyjętej przez radnych Gminy Rytro -„Rada Gminy Rytro jako sprawę priorytetową uznaje wstrzymanie tworzenia tranzytowego korytarza transportowego Doliną Popradu (…) Podstawowym uzasadnieniem przemawiającym za blokadą są uciążliwości dla mieszkańców Gminy Rytro oraz gmin przyległych w postaci hałasu, drgań oraz braku płynności ruchu będącego następstwem ciągle wzrastającego natężenia ruchu. (…) Rada Gminy wnosi o jak najszybsze podjęcie działań zamierzających do zaprzestania tworzenia tranzytowego korytarza dla samochodów ciężarowych wysokotonażowych Doliną Popradu i powrotu do kierunku jaki był obrany wiele lat temu drogą krajową nr 75. 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a