Polityka

Ponownie debatowali nad Węgierską-bis

Opublikowano: 13 kwietnia, 2015 o 4:10 pm   /   przez   /   komentarze (2)

W sądeckim ratuszu odbyło się kolejne spotkanie zespołu roboczego ws. „Węgierskiej bis” oraz rozwiązań komunikacyjnych dla gminy Chełmiec i Stary Sącz, któremu przewodniczył pełnomocnik prezydenta ds. inwestycyjnych Grzegorz Dobosz. Tym razem zaprezentowano już koncepcję przebiegu drogi i możliwości jej realizowania z podziałem na poszczególne etapy. 

Koncepcja opracowana została zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z przedstawicielami ościennych gmin : Chełmca, Starego Sącza, Podegrodzia, Łącka i Łososiny Dolnej oraz powiatu nowosądeckiego i zakłada połączenie od Kurowa ( w okolicy kamieniołomów – dk 28) trasą wzdłuż Dunajca – poprzez obwodnicę północną aż do obwodnicy Podegrodzia i Brzeznej, nie rezygnując przy tym z budowy obwodnicy zachodniej. Roboczo nazwana droga „Obwodnica nad Dunajcem” ma mieć połączenie mostem drogowym z planowaną tzw. „Węgierską bis”.

Dla Nowego i Starego Sącza priorytetem jest tzw. „Węgierska bis” łącząca ul. Piramowicza z obwodnicą Starego Sącza. Takie rozwiązanie ułatwi komunikację  i uruchomi tereny inwestycyjne po stronie Nowego i Starego Sącza.

Wszyscy przedstawiciele gmin wspólnie zaakceptowali przedstawioną koncepcję i deklarowali chęć współpracy i poparcie dla takiego kierunku rozwoju sieci. Do końca maja ma zostać opracowane porozumienie dotyczące zasad współpracy i realizacji poszczególnych etapów przedsięwzięcia.

UM Nowy Sącz

Komentarze

Komentarze (2)

  • 13 kwietnia, 2015 o 11:16 pm tete

    Brawo geniusze!!! Wrócili defacto do koncepcji obwodnicy Sącza stworzonej przez Starostwo jakieś 15 lat temu!!!

    kryptonim operacji szybcy jak błyskawica!!!

  • 14 kwietnia, 2015 o 7:33 am internauta_czytelnik

    jak mają się szybko posuwać prace nad wymyślaniem koncepcji itd jak wyraźnie widać że połowa śpi zamiast pracować

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"