Polityka

Radni zamknęli szkołę w Podegrodziu

Opublikowano: 2 lutego, 2015 o 7:14 am   /   przez   /   komentarze (0)

30 stycznia 2015 roku podczas sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego, radni podjęli uchwałę w sprawie likwidacji szkół, które wchodzą w skład Zespołu Szkół Zawodowych im. Św. Kingi w Podegrodziu.

Jak powiedziała Maria Jabłońska – Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego – Już od 3 lat nie ma naboru do klas pierwszych i uczniowie nie korzystają z oferty edukacyjnej placówki. Dlatego decyzja o zamknięciu jest jak najbardziej uzasadniona.

W uzasadnieniu uchwały możemy przeczytać: „W związku z systematycznym brakiem naboru do szkół ponadgimnazjalnych wchodzących w skład Zespołu Szkół Zawodowych imienia świętej Kingi w Podegrodziu, podejmuje się działania związane z likwidacją jednostki. W bieżącym roku szkolnym uczniowie opuszczą szkołę, dlatego nie ma konieczności wskazywania uczniom innej szkoły do kontynuowania nauki. (…) Prowadzone zmiany w żaden sposób nie wpłyną na proces dydaktyczny w Technikum w Podegrodziu i w niczym nie utrudnią nauki uczniom, którzy 30 kwietnia bieżącego roku zakończą zajęcia dydaktyczne w tej szkole. Uczniowie, którzy wyrażą wolę zdawania egzaminu maturalnego, będą mogli zdawać ten egzamin w szkole.”

Podczas ostatniej sesji, Starosta Marek Pławiak zdradził też jakie ma plany na zagospodarowanie placówki.

Trzeba również zagospodarować budynek po Zespole Szkół Zawodowych w Podegrodziu – mówił starosta. – Po jego modernizacji, przeniesiemy tam Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury ze Starego Sącza oraz studio nagrań, natomiast na terenie warsztatów ZSZ w Podegrodziu utworzymy Centrum ginących zawodów, gdzie znajdą miejsce szkółki ginących zawodów. W planach jest także uruchomienie Lachowskiego centrum spędzania wolnego czasu.

Szkoła zostanie zamknięta z dniem 31 sierpnia 2015 roku.

O czym jeszcze mówił Starosta? Przeczytaj tutaj – KLIK

 

źródło: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a