Spacerownik

Gramy dla radości, licytujemy dla uśmiechu! Piłkarze dla Olci

Opublikowano: 9 maja, 2015 o 7:50 am   /   przez   /   komentarze (0)

Sport, futbol, gra z rówieśnikami to dla dzieci wielka radość. Już niedługo będziemy mogli ogromną porcję tej radości obserwować i wręcz połknąć na czerwcowym V Międzynarodowym Turnieju ,,Sokolika’’.

Wszyscy goście, widzowie i kibice mogą również sprawić, że uśmiech i radość z tego wydarzenia zagości w serduszkach kilkorga dzieci, którym w tych dniach nie będzie dane biegać po starosądeckich boiskach, czy nawet w zmagania piłkarskie oglądać. Wszyscy możemy przyczynić się do dzieła pomocy w które zaangażowali się organizatorzy Turnieju i namówili do tego swoich gości.

Udało nam się bez zbytnich wysiłków namówić do pomocy drużyny, które będą gościć na Turnieju. Dzięki ich serdeczności będziemy mogli wystawić do licytacji kilka niesamowitych pamiątek – koszulki z autografami zawodników Notthingam Forest, Legii Warszawa, Lecha Poznań, Lechii Gdańsk, Jagiellonii Białystok, Pogoni Szczecin, Wisły Kraków, Termaliki Nieciecza, Sandecji Nowy Sącz, Arki Gdynia .Mamy obiecane koszulki z podpisami reprezentacji Polski w piłce nożnej, koszulki z podpisami: Roberta Lewandowskiego, Arka Milika, Sebastiana Mili, Łukasza Teodorczyka i wiele innych.  A wszystkie pozyskane w ten sposób środki przeznaczymy na leczenie Olivki Głębockiej i innych dzieci, o które zabiega stowarzyszenie Sursum Corda. – mówi Tomasz Popiela, koordynator V MTS’a.

Olcia ma 7 lat i od ponad roku zmaga się z nowotworem. Obecnie jest po zabiegu częściowego usunięcia guza, po pięciu bolesnych cyklach chemioterapii i zakończonej radioterapii. Dużo cierpienia za nią, ale też długa droga leczenia przed nią. Dalszy etap terapii to kolejne cykle chemioterapii, a w przyszłości rehabilitacja, która miejmy nadzieję pozwoli  dziewczynce wrócić do wcześniejszego życia. A za tym tęskni bardzo, bo MUSI (tak wciąż podkreśla) przecież realizować marzenia, których w głowie siedmiolatki pełno. Jedno z nich to bycie pielęgniarką i pomoc chorym dzieciom. Na razie troszczy się o swoją lalkę i to jej robi zastrzyki, zmienia opatrunki, podaje lekarstwa…

Inicjatywa jest dla organizatorów tym bardziej bliska, że tata Olivki, Kamil jest jednym z trenerów starosądeckich Sokolików. Wielu z nich pierwsze piłkarskie kroki stawiało właśnie pod okiem trenera Kamila. Od początku bieżącego sezonu Kamil pracuje z nowo powstałą sekcją koszykarską UKS Sokoliki i małymi kroczkami dąży do powtórzenia sukcesów, jakie osiągał z kadetami Śląska Wrocław.

Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich kibiców, sympatyków, gości, którzy w trakcie kolejnego długiego weekendu odwiedzą Stary Sącz do włączenia się w to wspaniałe dzieło pomocy. Podzielmy się radością uczestniczenia w Turnieju. Uśmiech tych, którym pomożemy, może łezka wzruszenia, a z całą pewnością ogromna wdzięczność walczących o życie i zdrowie dzieci i ich rodziców będą nam rozjaśniać i nasze życie.

 

rm

Ps. Możemy także pomóc wpłacając dowolną kwotę na specjalne konto bankowe:

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
Łącki Bank Spółdzielczy  26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
z dopiskiem/tytułem „Olivia Głębocka”

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swiftPOLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

Zapraszamy do zakładki: Anioły nad Starym Sączem. Tam znajdziecie więcej informacji nt różnych imprez charytatywnych dla Olci.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"