Spacerownik

II miejsce zawodników Gniazda w Suskim Turnieju Bocci

Opublikowano: 30 czerwca, 2015 o 10:20 am   /   przez   /   komentarze (1)

Zespól ze Środowiskowego Domu Samopomocy reprezentujący Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” 27 czerwca zajął II miejsce w III Suskim Turnieju Bocci w Suchej Beskidzkiej.

W drużynowych zmaganiach uczestniczyło 49 zawodników z 7 ośrodków szkolno – wychowawczych, świetlic oraz stowarzyszeń. Turniej rozegrano w systemie pucharowym – o przejściu zespołu do kolejnego etapu rozgrywek decydował wynik bezpośredniego spotkania, które składało się z 6 partii zwanych „endami”. Każda partia rozpoczynała się wrzuceniem w pole gry białej bili. Następnie zawodnicy trzyosobowych drużyn starali się umiejscowić swoje bile jak najbliżej niej. O zwycięstwie w pojedynku decydowały często milimetry.

Boccia to dyscyplina paraolimpijska, szybko rozwijająca się w Polsce. Przypomina curling lub boules, wymaga skupienia i precyzji w rzutach. Polega na tym, że zawodnicy dorzucają swoimi bilami w kolorach czerwonym i niebieskim do białej bili.

Zespól ŚDS w składzie Stanisław Dudzic, Dawid Serafin i Grzegorz Tokarczyk w drodze do finału pokonali cztery zespoły. Finałowy mecz po bardzo zaciętej i wyrównanej grze przegrali dopiero w tie-breaku. Po zeszłorocznym zwycięstwie w tym roku zawodnicy ŚDS musieli zadowolić się drugim miejscem.

Drugi zespół Gniazda w składzie Maciej Kusyk, Sławomir Rams i Michał Wcisło w tym roku miał mniej szczęścia i nie doszedł do finałów.

 

Bardzo serdecznie gratulujemy!!

Warto przeczytać: IX TURNIEJ BOCCI W BARCICACH. PUCHAR POJECHAŁ DO NOWEGO SĄCZA

 

Komentarze

Komentarze (1)

  • 30 czerwca, 2015 o 3:39 pm Kazimiera - Mama podopiecznego Gniazda

    GRATULACJE

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n

Winieta-2012a