Sport

Dawid Storch z brązem Mistrzostw Europy Ju-Jitsu No Gi!

Opublikowano: 16 grudnia, 2019 o 7:56 am   /   przez   /   komentarze (0)

Znakomite informacje dotarły do nas prosto z Gliwic, gdzie zakończyły się dzisiaj Mistrzostwa Europy Ju-Jitsu No Gi. Uczeń klas mundurowych, zawodnik Dexters Team Nowy Sącz i członek Kadry Polski Juniorów Dawid Storch zdobył brązowy medal w kategorii -73 U18.

– Mój ostatni w tym roku i zarazem najważniejszy start w moim życiu uważam za zakończony – mówi szczęśliwy Dawid Storch. – Po dwóch ciężkich walkach, przy jednej wygranej przez kimura i przegranej przez balache na kolano, kończę na wysokim 3. miejscu. Szczególne podziękowania przekazuję trenerom oraz wszystkim zawodnikom z klubu Dexters Team, dzięki którym mogłem się odpowiednio przygotować do startu w Mistrzostwach Europy. Jestem bardzo szczęśliwy, ale myślę już o 2020 roku, kiedy czekają mnie kolejne trudne sportowe wyzwania – dodaje Strzelec z Jednostki 2006 Nowy Sącz.

Gratulacje dla swojego podopiecznego przekazał dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu i komendant ZS bryg. Sławomir Szczerkowski.

– To dla mnie i dla nas wszystkich wielka duma i radość z tego, że wśród Strzelców mamy tak utalentowane osoby jak Dawid Storch. Serdecznie gratuluję tego ogromnego sukcesu i znając upór Dawida w walce o marzenia, wiem że to nie jest jego ostatnie słowo – powiedział Sławomir Szczerkowski.

Do największych sukcesów Dawida należała dotychczas wygrana w Pucharze Polski Południowej w Mysłowicach w październiku tego roku oraz 2. miejsce w Mistrzostwach Polski Ju-Jitsu No Gi w Luboniu. Także w 2018 roku Dawid Stoch osiągał znakomite sukcesy i wygrywał podczas Mistrzostw Polski Ju-Jitsu No Gi w Bytomiu oraz podczas XXV Lidze BJJ (brazylijskie Ju-Jitsu) w Mysłowicach.

fot. Dawid Stoch (drugi od prawej) z brązowym medalem Mistrzostw Europy.

źródło:strzelecnowysacz.pl

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"