Sport

Derby dla Popradu

Opublikowano: 6 listopada, 2018 o 8:18 am   /   przez   /   komentarze (0)

Licznie zgromadzeni kibice obejrzeli w Rytrze ciekawy mecz. Jak to w debrach bywa emocji nie brakowało i goli też. Wygrali gospodarze po dobrym spotkaniu.

Poprad Rytro – Ogniwo Piwniczna 3:0 (2:0)
1:0 Poczkajski 20, 2:0 Buk 27, 3:0 Poczkajski 77.
Sędziował: Tomasz Śmierciak (Limanowa).
Żółte kartki: Poczkajski, Wróbel – Szewczyk, Ogorzały.

Poprad: Wróbel – Wajnbrener (46 Janikowski), Pawlik, Lizoń, Buk (80 Dudczak) – Kaćmarcik (77 Sekuła), S. Dziedzina, Ciężobka (65 Janczarzyk), Duda, K. Dziedzina (88 Wróbel) – Poczkajski.
Ogniwo: Plata – Kumor, Szewczyk, Malik, Olszaniecki – Dropek (80 Fiedor), Majcher (65 Izworski), Wardęga, Pogwizd (80 Bagnicki), Wilk – Ogorzały.

Pierwszy kwadrans meczu należał do piłkarzy z Rytra, którzy grali szybko starając się zaskoczyć bramkarza rywali strzałami z dystansu. Jednak dopiero w 20 minucie Poczkajski wykończył celnym strzałem akcję Popradu. Chwilę później mogło być 2:0 ale piłka po uderzeniu Buka trafiła w poprzeczkę. Po tej sytuacji zespół gości zaczął śmielej atakować, ale obrona gospodarzy nie dała się zaskoczyć. Kiedy wydawało się, że Ogniwo złapało swój rytm, na listę strzelców wpisał się Buk. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie. Po przerwie rywale próbowali zdobyć kontaktowego gola, jednak obrona Popradu nie dała się zaskoczyć. Pod koniec meczu piłkarze z Rytra znów zaskoczyli rywali szybkim atakiem, a akcję wykończył niezawodny Poczkajski. Trzy punkty zostały w Rytrze.