Sport, Z ostatniej chwili

II Bieg o Puchar Miejskiej Góry cieszył się ogromnym zainteresowaniem

Opublikowano: Wrzesień 16, 2019 o 6:57 am   /   przez   /   komentarze (0)

To dopiero druga edycja Biegu o Puchar Miejskiej Góry w Starym Sączu a liczba zawodników na starcie wzrosła dwukrotnie w porównaniu z ubiegłym rokiem. Moda na bieganie trwa, zwłaszcza w tak wyjątkowych warunkach. Zawodnicy mogli więc nie tylko bić własne rekordy życiowe, ale również odetchnąć w leśnej ciszy. 

Rywalizację na trasie, liczącej 16 kilometrów, wygrał Jan Wydra z Mszany Dolnej, który wyprzedził Wojciecha Taraska z Grybowa i Konrada Tokarczyka z Kamionki Wielkiej.  Na trasie liczącej 5,5 km bezkonkurencyjny okazał się Dudczak Michał z Rytra. Tuż za nim uplasował się Piotr Tokarczyk z Przysietnicy i Piotr Broniszewski ze Starego Sącza.

Biegowi głównemu towarzyszył marsz nordic walking, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród Studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wśród nich-jako pierwsi na mecie zjawili się: Ryszard Olesiak, Iwan Barbara i Olchawska Elżbieta.

Każdy z zawodników ukończył trasę w regulaminowym czasie. Nie zawiedli też kibice oraz wolontariusze. Puchary i nagrody dla zwycięzców oraz medale dla wszystkich uczestników biegu wręczał wiceburmistrz Kazimierz Gizicki oraz organizatorzy Julia Dziedzic i Sławomir Szczepaniak.

Brawa dla Organizatorów i do zobaczenia za ROK, bo Miejska Góra sportowcami stoi!

Starosądeckie.info patronem medialnym biegu.

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a