Sport

IX Integracyjny Turniej Warcabowy

Opublikowano: Grudzień 8, 2019 o 10:20 am   /   przez   /   komentarze (0)

Dnia 05 grudnia 2019r w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Sączu przy ulicy Broniewskiego 1 odbył się już dziewiąty z kolei  Integracyjny Turniej Warcabowy. Jak co roku patronat nad turniejem objął Starosta Nowosądecki Pan Marek Kwiatkowski. Impreza została przygotowana i przeprowadzona przez wychowawców SOSW: Andrzeja Majerskiego – który również sędziował cały turniej – oraz: Elżbietę Żeliszewską, Annę Kujawską i Wojciecha Hojdysa.

W zawodach brało udział 40 zawodników i zawodniczek z różnych miejscowości powiatu nowosądeckiego przy czym najliczniejszą grupę stanowili wychowankowie SOSW w Nowym Sączu oraz szkoły podstawowej z Kadczy i Chomranic. W rozgrywkach warcabowych szczególny nacisk położono na grę fair play a gra w warcaby stała się okazją do integracji dzieci i młodzieży z różnych środowisk Sądecczyzny.

Po krótkich przygotowaniach w głównej sali Ośrodka, gracze rozpoczęli zmagania o godz. 09:00. Przyjęty został tzw. szwajcarski system rozgrywek a kojarzenia zawodników dokonywały się za pośrednictwem programu komputerowego. Aby wyłonić zwycięzców w dwóch kategoriach rozegrano 5 rund.  Po prawie trzech godzinach intensywnych rozgrywek wyłoniono zwycięzców:

W kategorii chłopców czołowe miejsca zajeli:

  1. Miejsce Karol Oracz – SOSW Nowy Sącz
  2. Miejsce  Kacper Dutka – SP Chomranice
  3. Miejsce  Daniel Oracz – SOSW/ZSZ nr.5  Nowy Sącz

W kategorii dziewczyn najlepsze okazały się:

  1. Weronika Zielińska – SP Kadcza
  2. Oliwia Zięba – SP Chomranice
  3. Gabriela Smajdor – SP Chomranice

Dyplomy za grę fair-play odebrali: Dawid Koralik (SOSW Nowy Sącz) i Mateusz Kujawski (SP Biczyce Dolne).

Turniej Warcabowy dla wychowanków SOSW i innych szkół został zorganizowany dzięki ofiarności sponsorów i darczyńców do których należy wiele firm z terenu Sądecczyzny: WiśniowskiEnbud-Jonik , Top Cezar,  Piekarnia Tęgoborze, Piekarnia Szubryt, Konspol, Wojewodzic, sklep Biurowiec oraz Wójt Gminy Łącko – Jan Dziedzina.

Wysoką rangę turnieju zapewniła obecność Pani Poseł Rzeczypospolitej Polskiej – Urszuli Nowogórskiej.

Dzięki wsparciu sponsorów wszystkie  dzieci otrzymały dyplomy, medale oraz wiele cennych nagród, m.in albumy, książki i artykuły biurowe i edukacyjne. Najlepsi zawodnicy turnieju zabrali do domów puchary wręczone uroczyście przez pana dyrektora SOSW Grzegorza Ramsa,  wicedyrektor Annę Wawszczak oraz kierownika internatu Sławomira Chlebka.

Aby zmagania zawodników przebiegały sprawnie i bezproblemowo w turniej zaangażowani byli również wolontariusze. Dziewiąta edycja turnieju okazała się równie udana jak poprzednie. Za rok spotkamy się na 10 edycji  mając nadzieję na szersze rozpowszechnienie warcabów i innych gier planszowych w środowisku uczniów z terenu Powiatu Nowosądeckiego.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a